Menu

kasza manna

witam czy jak moja corcia konczy nie dlugo 10 mesiecy to czy moge jej ugotowac kasze manne na zwyklym mleku i jej dawac

dorka21
 596  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta dziecko

Odpowiedzi

MMama1975
A dawałaś już córeczce zwykłe mleko? Nie wiadomo jak reaguje. Może zacznij np od kaszki manny na wodzie np z tartym jabłkiem. Bo tak w ogóle to manna na mleku jak najbardziej, ale jakby (odpukać (bach)) coś nie tolerowała, to nie będziesz wiedzieć czy kasza czy mleko.
patik89
Mam do Ciebie propozycje ugotuj jej kasze manne ale na jej mleku. Nie ryzykowałabym z mlekiem krowim skoro nie jadła nigdy
amalka
Wszystko zależy od tego, czy córcia miała już wcześniej kontakt z krowim mlekiem. Jeśli nie- nie eksperymentuj. Kaszkę ugotuj na wodzie. Gdy przestygnie, dodaj mleko modyfikowane (ilość stosowną do ilości wody).

ps. Mój synek do ponad 3ciego roku życia pił tylko mleko modyfikowane.
kama86
Mleka krowiego bym nie podala,jeszcze za wczesnie...Za to w tym wieku podawalam jogurty naturalne.
Kasze manna dodawalam do zupek(przecierow)warzywnych ktore gotowalam na kolacje malej.
amalka
Bo @Chivas mleko krowie jest po prostu DLA CIELAKA. Jak już kiedyś wspominałam- człowiek wykształcił zdolność do trawienia odzwierzęcego "białego płynu". Nadal są grupy ludzi, co to nie są do tego zdolne. Również nie jestem zwolenniczką pojenia maluchów krowim mlekiem.

@Asieńko lepiej manna, niźli cukrowa papka z torebki (grins) Nie widzę przeciwwskazań by ową podawać. Krzysio pałaszował zupę grysikową, tak samo jak ryżową czy krupniczek. No i nie piszemy tu o bobasie 4romiesięcznym, lecz maluszku z mocno rozszerzoną dietą. Jeśli jeszcze dodasz trochę musu owocowego lub banana... mniam! Sama bym zjadła (grins)
Beatka9316
Jeśli chcesz podać to podaj tyle, że jeśli nigdy wcześniej nie jadła mleka krowiego to uważaj.. i na początek daj dosłownie parę łyżeczek aby zobaczyć jaka będzie reakcja. Ja swojej córci też jakoś koło 10 miesiąca podałam pierwszy raz kasze manną na mleku tylko malutko u nas akurat nie było żadnych niepokojących objawów... Córci bardzo to smakowało i czasami jej podawałam :)
jagoda30
Maciek jadł kaszę mannę na krowim mleku od 6go miesiąca życia.Nie miał i nie ma alergii.
Jeśli Twoje dziecko nie próbowało jeszcze normalnego mleka zacznij od tego,albo ugotuj kaszke na wodzie i dodaj do mm.
czekoladka22
ja dodawałam do zupek i parę razy zrobiłam pół na pół mleko z wodą taką kaszę manną no i oczywiście takie kaszki manne podaję . moja ma juz 11 miesięcy :]
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.