Menu

kaszka manna

Witajcie, gdzieś już było pyt na ten temat ale nie mogę znaleźć.Mianowicie, jak zrobić ja z mlekiem mod.? Nie chodzi mi o te gotowe, które się tylko dodaje do mleka,ale o normalną kaszkę mannę i jak wygląda reakcja uczuleniowa na gluten?

jagoda30
 630  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie kaszka jedzenie

Odpowiedzi

kasia3030
Ja robię tak, że na wodzie robię kaszke manna błyskawiczną dosyć gęsta mam na kilka razy później robię mleko modyfikowane i dodaje kaszki zależy jaką chcesz czy do picia przez butle czy na gęsto łyżeczka.
kreskah
Eudaimoniu- wydaje mi się, że autorka pytania chce zrobić ekspozycję na gluten swojemu dziecku (stopniowe podawanie glutenu, aby uodpornić organizm)
ja wprawdzie nie do mleka, ale zwykłą kaszkę manną dawałam do zupki (bo moje dzieci poza cycem nie tolerowały innych płynów).
w niewielkiej ilości wody gotowałam (są takie co chyba w minutę się gotują, albo takie zwykłe, co chyba w 3 minuty) pół łyżeczki kaszki- i powstałą papkę dawałam do zupki. jeśli miałam za dużo wody to przez takie malutkie siteczko przecedzałam przed dodaniem.
po dwóch miesiącach zwiększa się dawkę- do 1 łyżeczki.

w czasie, kiedy zaczniesz wprowadzać gluten nie dawaj żadnych nowych dań- i obserwuj dziecko. Reakcja alergiczna najczęściej objawia się zmianami na skórze.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.