Menu

katar

Witam, Dziewczyny czym można zwalczyć katar u 1,5 rocznego dziecka? Mały ma katar od tygodnia, już była poprawa i znowu się nasilił. Lekarka kazała kropić solą fizjologiczną lub wodą morską ale to nie pomaga. Smaruję też nosek maścią majerankową. Czy znacie jakieś inne sposoby na zwalczenie kataru?
pozdrawiam

Basia79
 638  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie zwalczyć katar

Odpowiedzi

Panterka
Krople do noska np, Nasivin soft, oklepuj plecki aby pozbyć się wydzieliny spływającej do oskrzeli
Kairra
Leczony kata zwykle trwa tydzień, a nieleczony 7 dni (awve)

U mojej trójki tak zawsze było i niczym na siłę go nie leczyłam, tylko ewentualnie udrażniałam nosek takim wynalazkiem jak Sopelek (to polska wersja urządzenia NoseFrida) i psikałam homeopatycznym roztworem Euphorbium compositum by ułatwić malcowi oddychanie, zwłaszcza w nocy (awve)
Kairra
*leczony katar
justii34
Ja używam kropli nasivin w kropelkach,potem spryskuje gardło tantum verde aby odkazić virusa.Podaje 3*dziennie calcium i vitaminę c w kroplach aby wzmocnić i uodpornić organizm i 2,3 dni z głowy a i na wieczór nurofen lub paracetamol do 3dni i zawsze działą ;moje chłopaki nie znają kataru(grins) bo jak tylko zobaczę że się zbliża to właśnie w ten sposób działam i polecam(grins)
Zana
a ja namolnie jak zwykle odpowiem że urządzenie KATAREK

*otrivin ale nie więcej niż 2 razy w ciągu dnia
*sól fizjologiczna
*do wieczornej ciepłej kąpieli 2-3 krople Olbas
*oklepywać
*na noc na łóżeczko mokre ręczniki

i nniemamocnych (grins)(grins)(grins)
Zana
ja znów słyszałam że nie podawać wit c w czasie przeziębienia .... szczerze mówiąc nie wnikałam w temat bo starałam sie nie dawać żadnych witamin w kroplach czy chore czy zdrowe
natalka8811
Ja uzywam od zawsze euforbium tak jakos sa to krople hemoopatyczne i nie wysuszaja sluzowki i szybko przechodzi katar teraz moj synus ma i mu je podaje
Basia79
dzięki śliczne za odpowiedzi, ale mój mały w ogóle nie chce dać sobie zakropić noska. Tu prowadzę wielką walkę.
pozdrawiam
Basia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.