Menu

katar...

powiedzcie mi mamy bo nie wiem już sama: czy jak katar jest cieknący z noska to dobrze czy źle? wydzielina jest przezroczysta, ale wczoraj jeszcze jak sie zaczął katar to z noska mniej ciekło... nie wiem czy to objaw poprawy bo śluz się wydziela na zewnątrz, czy to raczej pogorszenie kataru?

lizzy11
 773  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie cieknący nos kata

Odpowiedzi

smerrfetka
skoro katar jest przezroczysty wszystko oki,jesli zmieni kolor na zielony znaczy ,że to katar bakteryjny,większości lekarzy przepisuje antybiotyk.Zakrapiaj często nos wodą morską,na noc możesz zastosować coś obkurczjacego śluzówkę nosa by lepiej się oddychało i maluch by mógł spokojnie przespać noc...np.OTRIVIN...Tak do ok 3 dni może cieknąc znosa potem katar będzie gęstnial.
Anemona
Luśka miała katar cieknący przez tydzień i było ok nagle katr sie skończy i zaraz miała zapalenie ucha i zatok.dopiero po lekach puścił i zaczął znowu lecieć.
Wiec lepiej żeby leciał
katarynka3311
Lepiej jak wydzielina wychodzi (dlatego też trzeba często oczyszczać nos dziecku).
lizzy11
no to sie uspokoilam, bo juz wystraszylam sie ze cos nie tak robie (stosuje masc majerankowa, otrivin od wczoraj i czesto mu wysmarkuje nosek), nie wiem czemu tak swiruję, bo to nie pierwszy jego katar, ale juz ponad rok nie był chory a wiem ze z katarem to czesto nie żarty bo są powiklania - wlasnie ucho, gardło itp. Ale dzieki za rady :)
xkasiulax
nie wiem,moja ma suchy nosek,jak ma lekki katarek odrazu spryskuję wodą morską potem ściągam gruszka
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.