Menu

KATAR, KASZEL, ROPIENIE OCZU

MAM DO WAS KOCHANE PYTANIE ODNOŚNIE MOJEGO 3 LATKA. BYLIŚMY DZIŚ U LEKARZA, BO MAŁY MA KATAR KTÓRY BARDZO MU DOKUCZA, DO TEGO ROPIEJĄ MU OCZKA I POKASŁUJE. DOKTOR NA KATAR PRZEPISAŁA MU TABLETKI ENCORTON, NA ROPIEJĄCE OCZKA DOSTAŁ KROPLE GENTAMICIN 0,3%, DODATKOWO PRZEPISAŁA MU DO INHALACJI PRZEPISAŁA MU PULMICORT.

MOJE PYTANIE BRZMI CZY KTÓRAŚ Z WASZYCH POCIECH TEŻ UŻYWAŁA KTÓREGOŚ Z TYCH LEKÓW I JAK REAGOWAŁY DZIECI NA TE LEKI ????

Gsiaczek
 661  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat dziecko

Odpowiedzi

amalka
Po pierwsze NIE KRZYCZ NA FORUM!

Po drugie Pulmicortu (podobnież zamiennika Nebbudu) używamy. Nic się złego nie dzieje. Pamiętaj jednak, że lek ten wyjaławia jamę ustną. Powstawać mogą afty i inne podobnego typu zmiany. By tego uniknąć (lub ryzyko zmniejszyć) po inhalacji myj pociesze buzię i zęby. Dobrze by było, gdyby Mały przepłukał jamę ustną.

Encorton jest silnym lekiem sterydowym. Niegdyś zażywałam (obecnie inny) i jedynym skutkiem ubocznym jest opuchlizna wodna. Nooo ale ja przyjmuję sterydy już od lat. Przy krótkotrwałym stosowaniu problemu być nie powinno. Pamiętaj też, że sterydów nie można odstawić od tak. Podpytaj lekarza lub w aptece.

Nazwa kropelek coś mi mówi, ale pewności nie mam. Nie będę bzdur wypisywała.

Zdrówka dla synka (kwiatek)
Gsiaczek
Ten ENCORTON mały dostał tak na 2-3 dni,a Pulmicort na 3-5 dni
Mam nadzieje, że szybko minie, bo teraz jest strasznie. Muszę go izolować od drugiego syna który ma 5 tygodni
amalka
Eeee to nie ma problemu. Podawaj małemu posiłki bogate w witaminy. Dobrze by było, gdybyś czosnek przemyciła. Może być gotowany (w zupie dla przykładu) i roztarty. Nie traci właściwości po obróbce. Świetny jest też syrop z cebuli lub selera.
Gsiaczek
tylko problem jest w tym, że nie chce wogóle jest :(
Gsiaczek
JEŚĆ miało być :)
amalka
A Ty masz apetyt gdy chorujesz? Przecież przy katarze nawet smaku potraw nie czujesz. Zrób synkowi "mały raj" i gotuj to, co lubi najbardziej. Choćby i racuchy na każdy posiłek... No i jedzenie nie jest aż tak istotnym jak picie. Podawaj dużo płynów.
jagoda30
Krople do oczu są dobre,zawierają antybiotyk,powinno pomóc na oczka,pulmikortu używamy dosyć często,dobrze gasi kaszel.
karolincia
Osobiście znam tylko pulmicort działa przeciwzapalnie jest wziewnym sterydem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.