Menu

Katarek u miesięcznego dziecka

Witajcie mamusie.Czym zwalczacie katar u najmłodszych dzieci? Moja 5 tygodniowa córeczka dostała kataru (w domu każdy po kolei katarzył) i w sumie ma tylko ten katar,czasem zakaszlnie ale sporadycznie.Oczyszczam nosek aspiratorem i zakrapiam nosek solą fizjologiczną (ew. Physiomer baby) ale w sumie to niewiele pomaga.Czym Wy zwalczacie katar u malutkich? Zastanawiam się czy iśc z nią do lekarza? Nie chcę leciec z samym katarem bo teraz w przychodniach pełno ludzi rozchorowanych ale z drugiej strony nie chcę aby ten katar przerodził się w coś poważniejszego.Mała zachowuje się normalnie,ładnie je i śpi tylko widac i słychac że ten katarek jej przeszkadza.Czy u małych dzieci katar jest niebezpieczny? Bo podobno maluszki do jakiegoś czasu oddychają tylko noskiem....

mateuszowa
 550  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie katar dziecko ulga pomoc

Odpowiedzi

niki30041988
moja 2 i pol mc córeczka od soboty ma straszny katar żadne odciąganie noska i maść majerankowa nie pomagała, do tego krztusi się flegmą, która spływa jej do gardła wiec dziś była u lekarza i dostała syrop i witaminę c w kroplach, ja wole nie bagatelizować objawów i iść do lekarza niż męczyć dziecko, dorosły jak ma katar i nie może oddychać swobodnie się męczy a co dopiero taki maluszek.
justyna01
Ja kupowałam jeszcze olejek sosnowy i kilka kropli dawałam na kołderke Zuzi, lub zapażałam duzo majeranku i stawiałam koło łóżeczka. Zakraplałam najpierw nosek solą fizjologiczną, później oklepywałam po pleckach (główka niżej) i na koniec czyściłam nosek gruszką. Kilka razy dziennie najlepiej to powtarzać.
Mysiulineczka
U nas stosujemy sól fizjologiczną i maść majerankową no i odciągam wydzieline aspiratorem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.