Menu

katarek u niemowlaka

Dziewczyny jak pomóc 5 tygodniowemu dziecku gdy ma katarek. Najgorzej jest jak wstanie rano nie może sobie poradzić z ssaniem piersi. Czy takie małe dziecko w porównaniu z dorosłym ciężko przechodzi nieżyt nosa czy lżej?

monikarogalska2
 835  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie katarek dziecko

Odpowiedzi

ulenka091987
ciężej pod tym względem że samo nie umie sobie poradzić, polecam płukanie wodą morską, rozrzedza wydzielinę i ułatwia oczyszczanie noska, ale jeśli dłużej ten katar się utrzymuje to lepiej idź do lekarza bo to w końcu małe dziecko
Mandarinios
Tak jak napisała @iza820, najpierw lekarz a potem kropelki Nasivin (są specjalne dla niemowlą z aplikatorem poproś o takie ponieważ są również dla niemowląt bez aplikatora) poza tym możesz smarować pod noskiem maścią majerankową (działa inhalacyjnie) poza tym kup aspirator (ja mam aspirator Frida) z zapasem filtrów, które trzeba wymieniać, no i nawilżaj nosek np. Disnemarem (roztwór wody morskiej) nawilży nosek i upłynni katar za każdym razem odciągnij wydzielinę aspiratorem. Dużo zdrówka:)
monikarogalska2
Najgorzej jest rano bo w ciągu dnia jej przechodzi, ale obawiam się że to początek infekcji i chciałabym od razu to zastopować
Mandarinios
no właśnie rano najwięcej się tego w nosku zbiera i katar jest najbardziej gęsty, dlatego wielokrotnie w ciągu dnia zakraplaj roztworem wody morskiej i po chwili odciągaj aspiratorem. Możesz po zakropleniu noska odwrócić malucha na brzuszek wydzielina łatwiej spłynie. Poza tym katar u niemowlą trzeba leczyć od razu ponieważ może byc przyczyną zapalenia ucha środkowego.
Mandarinios
aha i jeszcze jedno kataru od razu nie zastopujesz, będzie się dość długo kończył nawet może to trwać do dwóch tygodni. Z dnia na dzień będzie go stopniow mniej ale musisz naprawdę dbać teraz o to aby nosek był nawilżony i oczyszczony. Rób to nawet w nocy, nawet jak dziecko śpi, ponieważ zalegający katar również utrudnia spokojne oddychanie podczas snu.
mammma
do odciągania katarku kupiłam Fridę. rewelacja. mamy i używamy do dziś. zapytaj w aptece (FRIDA)
(awve)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.