Menu

Kiedy czytanie bajek dzieciom ma naprawdę sens?

Kiedy dzieci zaczynają pojmować co się dzieje w bajce??

Anitka84
 293  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem bajka

Odpowiedzi

oli28
Zawsze czytanie bajek dziecku ma sens czy to maleństwu czy też starszemu dziecku.Dziwi mnie to pytanie.Ja swojej zaczęłam czytać ok 5 miesiąca i bardzo jej się podobało,wyciszała się,pokazywała paluszkiem na ilustrację.I od tamtej pory czytam jej minimum 3 razy dziennie.Zawsze wieczorem to już nasz rytuał
kama86
Od zawsze jest sens czytania dzieciom.
Malemu dziecku czytanie rozwija mowe,stymuluje prace mozgu,dziecko nawiazuje wiez z rodzicami,uczy myslenia,pobudza wyobraznie,w u wiekszego dziecka rozwija zainteresowania.
Beki
Zaczynają rozumieć od momentu porozumiewania się. Czytać od najmniejszego.
amalka
Sens ma od początku, od poczęcia bym rzekła. Przy okazji mama ma okazję gramatykę i ortografię "podszlifować", co (jak widać na forum) niektórym kobitkom by się przydało.

Sporo Krzysiowi czytałam/ czytam. Zasób słownictwa ma ogromny a i wiedzę wykraczającą poza wiedzę statystycznego 6ciolatka.

Dziecię mające do czynienia ze słowem pisanym, szybciej "łapie" litery i cyfry, szybciej pojmuje związek przyczynowo skutkowy, rozwija wyobraźnię... Same plusy (kciuki)
oli28
Moja jak była w brzuszku to słuchała muzyki i widać to dzisiaj bo tancerka z niej wyśmienita ma poczucie rytmu lepsze niż ja:)
Bestyjka
czytałam do roku, pozniej przestal to lubic..próbuje ale strasznie sie denerwuje jak mu czytam;/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.