Menu

Kiedy daje się rezenty? W wigilię rano czy w boże narodzenie mają być pod choinką?

To kwestia umowy w rodzinie, czy jest jakaś tradycja, kórej ja nie znam?

poziomakreska
 1420  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli prezent święta

Odpowiedzi

halina21
u nas prezenty daje się pod choinkę przed wigilijną kolacją i po kolacji wszyscy się zbieramy i otwieramy prezenty tak jest odkąd pamiętam w naszej rodzinie :)
Beatka9316
U mnie od kąt pamiętam zawsze były prezenty pod choinką. Po wigilijnej kolacji zawsze nadchodził moment rozpakowywania prezentów. Nigdy nie było inaczej i na pewno nie będzie. Nie wiem czy to jest ogólna tradycja ale u mnie w rodzinie tak. :)
oli28
Tak samo jak u koleżanki wyżej prezenty leżą już pod choinka,a otworzymy je jutro po kolacji
Nena
U nas po kolacji wigilijnej "przychodzi"gwiazdor i wręcza prezenty-teraz jak są dzieci w domu. Wczesniej wśród samych dorosłych też wreczalismy sobie podarki po kolacji.
Bestyjka
Prezenty po kolacji pod choinką, u wszystkich znajomych i rodziny tak samo oprócz przyjaciółki. U niej prezenty dają sobie już w wigilię rano.
amalka
Po kolacji dzieciarnia zagoniona zostaje do odległego pomieszczenia, celem pozdrowienia Gwiazdki (pierwej owa oznajmia rozpoczęcie kolacji) W tym czasie ktoś z dorosłych wyjmuje z szafy upominki i układa je pod drzewkiem. Wracamy do dużego pokoju i na wszystkich czeka już "niespodzianka" (grins) Jedno z dzieci (w tym roku Krzysio) odczytuje imiona z karteczek, w jakie upominki są zaopatrzone. Każdy otrzymuje swój prezent.
myszka838383
u mnie jak u @amalka :)
flame123
Codziennie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.