Menu

kiedy do szpitala?

mam skierowanie na cc ale nie od gina tylko od okulisty i nie wiadomo czy w szpitalu je uwzględnią... moja ginekolog stwierdziła że jak tylko zaczną się skurcze powinnam jechać od szpitala. ja nie chce jednak leżeć nie wiem ile czasu w szpitalu czekając na kolejny etap- wolałabym jechać jak skurcze będą częste i regularne- do szpitala mam blisko- a w domku to wiadomo- zawsze przyjemniej i mniej stresująco.nie wiem jednak czy może wtedy nie będzie za późno na cc? czy któraś z was miała może podobne doświadczenia? czy cc robi się tylko do określonego etapu porodu?

madzialenka
 809  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

skurcze poród cc

Odpowiedzi

tlolek
co do cc to tu nie pomogę ja rodziłam naturalnie ale jeśli tylko okulista każe przez cc to lepiej nie ryzykuj siedzeniem w domu ....juz siostra mojego męża tak zbagatelizowała zaświadczenie od okulisty i teraz z oczami jest jeszcze gorzej....moze zapytaj sie jeszcze lekarza albo połoznej
madzialenka
właśnie podobno wszystko zależy od okulisty na oddziale a szpitalu- niby to on ma podjąć ostateczną decyzję czy będzie cc czy nie. moja lekarka delikatnie mówiąc- umywa ręce od decydowania.
ania77
A ja bym w szpitalu zapytala jak i co najlepiej zrobic w Twojej sytuacji.
alinagj1o2
Dlatego masz przez cc od okulisty że widocznie wysiłek i zwiększone ciśnienie w oczach mogą ci zaszkodzić.Okulista na pewno powiedział ci powód swej decyzji.Tylko nie wiem po co masz iść wcześniej na oddział jak nie masz jeszcze terminu,wiadomo że nie pójdziesz na oddział w ostatniej chwili czyli silnymi skurczami co by mogło zaszkodzić twoim oczom.Jeżeli masz wskazania cc to lekarz powinien bez problemu to uwzględnić.Powinien ale w szpitalach dzieje się różnie.
tlolek
ja co prawda mialam na zalecieniu od okulisty zrobienie cc tylko w przypadku przedluzajacego sie porodu...i położna kazała zjawić sie jak tylko poczuje pierwsze skurcze
madzialenka
no właśnie... tez miałam nadzieje, że skoro jeden lekarz wydał zaświadczenie to inny nie ma prawa tego podważać. a jednak wg mojej lekarki wszystko zależy od lekarza w szpitalu.
nie mam jeszcze skurczy ale już własciwie od miesiąca jestem "zagrożona przedwczesnym porodem" choć termin mam na 1 marca.
dlatego chciałam się zapytać czy może któraś z was miała podobną sytuację
Aniczek
W przypadku oczywistych wskazań do cc zabieg powinno się planować z wyprzedzeniem, spokojnie można ciąć po skończeniu 38 tc. Absolutnie nie powinno się czekać na ostatni moment, bo to niepotrzebny stres dla matki i dziecka. Ja od miesiąca mam w szpitalu ustalony termin cc - też ze wskazań okulistycznych. Najlepiej wybierz się do szpitala i rozmawiaj z lekarzami.
mammma
ja tez mialam papierek od okulisty, ginekolog go olal, kazali mi rodzic naturalnie, a na koniec i tak pokroili. totalny bajzel i trzeba liczyc na szczescie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.