Menu

Kiedy dziecko ...

Witam(prezent) Miedzy moimi dziećmi jest 5 lat różnicy i wiele rzeczy zapomniałam. Interesują mnie dwie sprawy. Mianowice: W jakim wieku dzieci zaczynają oglądać bajki w telewizji?
I drugie pytanie kiedy dziecko zaczyna słuchać czytanej bajki?

Anemona
 1363  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie bajki

Odpowiedzi

izkalepszy
to chyba indywidualna sprawa każdego dziecka...moja baje zaczęła oglądać w wieku ok. 1,5 roku a czytania bajek zaczęła słuchać jak miała 2,5 latka
Anemona
moja ma 16 miesiecy i nic jej z tych rzeczy nie interesuje
daryjka87poznan
Moja bajki cos zaczeła ogladac mając połtora roku a ksiazek do dzis nie lubi zbytnio jak jej czytam wiec nie zmuszam.
jola75
bajki moja zainteresowaly chyba w 10 mc teraz ma 12 mc i niestety to jest jedyna rzecz ktora ja uspakaja.Natomiast bajka czytana jeszcze jej nie interesuje
lola86
Moja miała pare dni temu 2 latka a bajki dla niej nie istnieją. Ale czasem ogląda filmy przyrodnicze ale muszą być o rybkach .
kinia87
moja córa w marcu skończy 18 miesięcy i tak od miesiąca ogląda bajki.Ale to najlepiej jak ktoś siedzi jeszcze nią...czytania bajek czasem posłucha, ale coś nie za bardzo.Woli bardziej jak puszczę jej na cd bajkę, a jeszcze jak dzieci słyszy w tle jak tę bajkę opowiadają to słucha z zaciekawieniem..jakieś 5 minut hehe
iwona1985
moja bajki zaczęła oglądać jak i słuchać jak miała 2 latka i tak jet o dzisiaj bardzo lubi jak jej czytam do snu jak i w dzień
renata29
Starszy synek wcześnie zainteresował się bajkami bo jakoś po roku,czytam mu od urodzenia,zawsze lubił słuchać ale jak miał około 1,5 roku to już tak uważniej.
dzikakobieta
u mnie synek ma 15 miesiecy i uwielbia ogladac chochliki na mini mini i gadajacego Elmo,lubi tez spiewajace robaczki po angielsku tez na mini mini.Corcia zaczela sluchac bajek tak w trzecim roku bo wczesniej to nie potrafila sie skupic i zaraz jej sie nudzilo.Uwielbia basnie i smieszne komiksy z Kaczorem donaldem;)
monilajsa
(prezent) Moje dziewczyny bajek nie lubiły oglądać, natomiast na dzwięk reklamy przybiegały. Prawie wszystkie znały na pamięć.. Książeczki praktycznie od narodzin czytałam, bardzo lubią.(prezent)
kreskah
moja dwulatka ostatnio zafascynowana jest Kubusiem Puchatkiem. Puszczamy jej,ale skupia się na max 10 minut, a tak, ważne żeby leciało "w tle", a ona się bawi. zaczęła oglądać jak miała ok 1,5 roku, ale parę minut maksymalnie. Młodsza ma roczek i odkąd nauczyła się przemieszczać ciągnie ją do tv i dvd, nauczyła się włączać jedno i drugie i z zafascynowaniem ogląda, czasem wydaje mi się, że by mogła dłużej skupić uwagę niż starsza, ale nie sprawdziłam tego, bo raczej staram się przyciągać jej uwagę czymś innym. Bajeczki czytam przed snem, starsza ma różne etapy, dawniej mi wyrywała bajkę, nie chciała słuchać, później miała taki etap, że słuchała, ale najlepiej takie bajki bez obrazków (np andersen z mojego dzieciństwa;) ) a teraz znów nie chce słuchać, tylko opowiadamy sobie co widzimy na obrazkach. dobre i to :)
młodsza słucha nawet chętnie, ale tylko wieczorem, w ciągu dnia wogóle nie jest zainteresowana :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.