Menu

Kiedy dziecko powinno trzymać sztywno główkę lerząc na brzuszku

Cześć. Mam pytanie moja córeczka 29 maja skończy 2 miesiące i leżąc na brzuszku nie podnosić sztywno główki. Tyle co podniesie to dosłownie na 3 sek a tak to przeważnie szura buzią po łóżku. i koniec.. Mojej koleżanki dziecko jest w tym samym wieku i bez problemu trzyma sztywno główkę na brzuszku. Czy mam się czym niepokoić i udać się do lekarza pediatry ? Czy po prostu Moja Maja ma jeszcze czas na podnoszenie główki? Bardzo proszę o odpowiedź.

Beatka9316
 320  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie

Odpowiedzi

jagoda30
Raczej powiedz pediatrze,już powinna mieć troszkę więcej sił.Podciągana za rączki dźwiga główkę do góry,czy nie?
piasekpustyni
Ma chyba za słabe mięśnie i kręgosłup. trzeba często kłaść Malucha na brzuszku, ale najlepiej porozmawiaj z lekarzem o swoich wątpliwościach.
Beatka9316
Jak ją podciągam za rączki do góry to wtedy podnosi główkę ale na brzuchu nie chce podnosić głowy. Ale dziękuję za odpowiedź
monia01081985
z pediatrą warto pogadać ale też każde dziecko rozwija się we własnym rytmie moja pierwsza córka na przyład była silna i bardzo szybko trzymała główkę również szybko siedziała czy stała a za to moja druga córka potrzebowała dużo więcej czasu na doskonalenie takich umiejętności
Beatka9316
Staram się z Moją córka ćwiczyć w domu kładę ją na brzuszku parę razy dziennie do momentu aż nie zacznie płakać. Ponieważ nie lubi leżeć na brzuszku. Mam nadzieję, że nie długo będzie widać rezultaty naszego ćwiczenia. Ale dla uspokojenia się skonsultuję się z pediatrą. I jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi :)
iwus198920
Witaj mój maluszek 3 czerwca skończy 3 miesiące i dopiero powoli zaczyna podnosić głowke. jeździliśmy po rehabilitantach, dobrych pediatrach itd.. powiedzieli że jest poprostu słabszy i leniwy:) pokazali mi kilka ćwiczeń na jego rozruszanie i widać rezultaty :)
Beatka9316
Ja kładę moją córeczkę od paru dobrych dni a brzuszku i wysuwam jej rączki bardziej do przodu i już po kilku dniach widać rezultaty zaczyna coraz częściej podnosić główkę do góry :)
iwus198920
to samo robię i tez widać rezultaty.. powodzenia(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.