Menu

Kiedy mogę usłyszeć że to ciąża na 100%

23 marca byłam u gina i stwierdził, że na 90% to ciąża, ale że dokładnie jeszcze nic nie widać, usg nie może sobie z tym poradzić. Stwierdził, że być może 4 tydzień 2 dzień ( według moich obliczeń od ostatniej @ to był 5 tydzień 1 dzień). Dostałam skierowanie na badania (krew, mocz) i do kontroli za 3 tygodnie. Wizyta kolejna wypada akurat w poniedziałek wielkanocny, a ponieważ lekarz przyjmuje tylko w poniedziałki i piątki zastanawiam się czy iść przed świętami czy lepiej po. Jak myślicie? Nie chciałabym iść znowu za wcześnie, a z drugiej strony już się doczekać nie mogę.

KasiaSM
 920  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

ciąża

Odpowiedzi

JUSTYLKA
ja bym poszła jutro prywatnie do laboratorium na bad krwi cena ok 40 zł i pojutrze juz wszystko jasne!!!POWODZENIA!!!
malenia2427
skoro lekarz ci powiedział że to 4 tydzień to może zrób sobie test bo powinien juz wykazać czy jesteś w ciąży czy nie
KasiaSM
chodzi o to, że zastanawiam się czy iść 3 dni wcześniej czy 5 dni później niż termin kontroli, który wypada w poniedziałek wielkanocny. Testy ciążowe pozytywne, ale ja muszę usłyszeć to na 100 % od lekarza. (taki charakter)
Tesa
ja bym nie czekała 5 dni i poszłabym wcześniej
kasia13_archiwum
Zgadzam sie z @atena... :)
KasiaSM
no dobrze ale ja chce usłyszeć, że wszystko jest ok. Może panikuje, ale na około mam raczej same przykre przykłady. Kilka koleżanek ma spore problemy z zajściem w ciążę, kuzynka poroniła w 6/7 tyg, siostra męża powikłania i problemy w czasie porodu. Normalnie masakra.... Chciałabym po prostu usłyszeć że jestem w ciąży i wszystko jest w porządku.
Tylko nie piszcie że przesadzam, bo zapewne każda z was chciała to usłyszeć.
KlaudynaK
Ble ble ble
iwonac74
zrób test i już, i to szybko ,ja bym nie wytrzymała tak długo i na święta będziesz pewna...
delft
Żaden lekarz nie powie Ci na 100% ze z ciążą będzie wszystko ok w pierwszych tygodniach pierwsze 12 jest decydujące a potem to już z górki :) moje pierwsze usg 5 tydz 2 dni i pęcherzyk płodowy był i w nim kropka :D test robiłam tydzień wcześniej pozytywny wiec badanie było tylko potwierdzeniem :)
KasiaSM
Renia3 Wyjaśnienie... 23 marca byłam u gina i powiedział, że na 90% 4 tydzień, drugi dzień. Według obliczeń od ostatniej @ był to 5 tydzień 1 dzień. 27 szłam na badania krwi i moczu (nie do lekarza) i wtedy dokładnie licząc to od ostatniej @ byłam w 5 tyg 5 dniu (dwa dni różnicy do 6 tyg myślę, że nie będzie dla ciebie problemem). A dzisiaj dokładnie licząc 6 tydzień 1 dzień (od ostatniej @ - z tego co wiem tak się liczy "wiek" ciąże).
23 marca na wizycie gin powiedział, że z wynikami mam przyjść za 3 tygodnie (w domu sprawdziłam, że wypada to w poniedziałek wielkanocny i z całą pewnością gin wtedy nie przyjmuje), a ponieważ na kolejnej wizycie nie chciałabym usłyszeć, że jeszcze dalej nie może mi powiedzieć nic na 100% dlatego pytam kiedy lepiej iść (przed czy po tym poniedziałku).
Z Twojego ostatniego zdania wnioskuję, że miałaś/masz dosyć ciąży ale mi tej radości psuć nie musisz i akurat ja chciałabym wiedzieć jak najszybciej. Być może nie wiem co mnie czeka i dlatego.
Pozdrawiam!!
KasiaSM
Dzięki Nicol
Właśnie widziałam, że komuś już coś nie gra i się mnie czepiają. Ciesze się, że choć kilka osób potrafi normalnie odpisać.
Pozdrowienia dla Ciebie
elizka
wystarczy że zrobisz badania ( krew i mocz ) mi z krwi wykazało już w 5 tygodniu , że jestem w ciąży ....
zrobisz jutro a w środę będziesz mieć odpowiedz w 100 % , krew nie kłamie .....
KasiaSM
renia a lekarz mi mówi na 90% (no sory) ja chce wiedzieć na 100%!!
A mirsz marsz może mi się ułoży z czasem narazie to tysiące różnych myśli wątpliwość na przemian z radością. I proszę o trochę wyrozumiałości. A jak byś popatrzyła dokładnie na daty i przeczytasz ostatnie wyjaśnieni z datami to chyba zrozumiesz... mam nadzieje.
avialle
no z tymi tygodniami nie jest do końca jasne. Sąsiadka ma bardzo długie cykle, jak zaszła w ciążę z miesiączki wychodził jej termin na 14 październik, lekarz określił ciążę na ponad 4 tyg, młodszą i określił termin na 15 listopada. Urodziła 24 października.. nie wiadomo czy przenosiła czy nie donosiła.. Chłopiec wagowo był ok, jak dzieci terminowe..
Tosia
w sumie renia ma racje... :/..

Kaska Ty nie przyspieszysz pewnych spraw i juz...
zrob badania krwi i jak bedzie Ci lepiej zrob sobie test... a usg robi sie okolo 8 czy 9 tygodnia... a ogolnie zalecane pierwsze usg jest nawet 12 tygodnia ...
Basia1980
Twój lekarz ma rację, ciąża jest tylko niewiadomo czy sie rozwinie zarodek koło 9 tygodnia wszystko powinno być wiadomo:) Mi w 6 tygodniu powiedział, że to ciąża ale jeszcze sie nie rozwinął zarodek i kazał przyjść za 1,5 tygodnia. I wtedy juz było wszystko jasne:) Pierwszy raz zobaczyłam moje przyszłe dzidzi:) Musisz się jeszcze chwilę uzbroić w cierpliwośc
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.