Menu

KIEDY NA DWÓR PO OSPIE?

Witam Mamusie! Mam takie pytanie kiedy mogę wyjść na dwór z małym po ospie? Wysypało małego we wtorek tydzień temu, a dzisiaj ma już strupki, a jak wiecie zbliżają się święta i nie wiem czy będę mogła z nim iść w gości kiedy ma strupki czy trzeba czekać aż wszystkie odpadną aby ruszyć się z domu? Podpowiedzcie mi coś?

JumaPi
 4255  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie ospa dziecko

Odpowiedzi

amalka
Jeśli wszystkie wykwity zamieniły się w strupki i wszystko goić się zaczyna, śmiało można wyjść na spacerek. Na początek pół godzinki (kciuki)
daryjka87poznan
My dopiero tez wyszlismy jak Inulce wszystko poznikało.
betty
moja miała ospę w maju i lekarka nam pozwoliła wyjść dopiero jak wszystko poodpadało....
Magdzik
My też wyszłyśmy jak strupki odpadły, a nawet 2-3 dni po odpadnięciu
amalka
Toż ja w zasadzie to samo napisałam (grins) Najważniejsze by nie było świeżych wykwitów i by dziecku nie zaszkodzić, bo powikłania po ospie są nieciekawe. Krzysio poszedł do przedszkola gdy na ciele pozostały plamki + jakieś 2-3 zawzięte strupki (po bąblach rozdrapanych) Siedział w domu dłuuugo... Ja niestety musiałam go z przedszkola odbierać cała strupkami pokryta (krejzolka)

Ps. Przygotuj się na możliwe przeziębienie lub inne "cholerstwo". Po ospie organizm jest osłabiony.
Basia1980
Mój mały tez jest świeżo po ospie jutro minie dwa tygodnie i tez pozostały strupki, choć część już poodpadała. Siedział cały czas w domu nikt nas nie odwiedzał my też jesteśmy zdrowi a wczoraj byliśmy u lekarza- gardło, także nie ma reguły. Mojej siostry dzieci już po pojawieniu się strupów i niewysypywaniu nowych czyli około tygodnia wychodziła na dwóch i dzieciakom nic nie było
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.