Menu

Kiedy na nocniczek?

Zastanawiam się kiedy jest najlepszy czas na naukę korzystania z nocniczka. Bardzo chciałabym pozbyć się juz tych wszechobecnych pampersów ale jakoś opornie nam idzie. Natalka zamiast siadać na nocniczku wchodzi do niego nóżkami.

kasinka28
 738  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat nocnik pieluchy sikanie

Odpowiedzi

artanis
U każdego dziecka to sprawa indywidualna, możesz próbować sadzać córeczkę na nocnik, a nóż akurat uda jej się zrobić siusiu, wtedy ciesz się i klaszcz - chętnie będzie siedziała na nocniczku:) Ja od dawna tak właśnie robiłam z Grzesiem, więc wiedział po co się siedzi na toalecie. Problemem było to, że sam nie komunikował, że chce siusiu, a zapytany czy chce, zawsze odpowiadał, że nie. Więc zaczęłam siusianie kojarzyć z innymi czynnościami: siusiu zawsze po śniadanku, po przyjściu do domu, przed kąpielą itd. Teraz w końcu sam zrozumiał swoje ciało i już wie kiedy chce zrobić siusiu. Ma prawie 3 lata i wreszcie woła "mamo, siusiu!" :D
monjuk
U Maciusia też nie jest łatwo. Smyk ma 21 miesięcy ale za nic na świecie nie chce nawet spojrzeć na nocniczek. Więc czekam cierpliwie aż wykaże trochę własnej inicjatywy. Tak jak mówi artanis: sprawa indywidualna każdego malucha.
Akoo
@kasinka - cierpliwość przede wszystkim. Wchodzenie nogami to jeszcze nic, Kondrat zakładał sobie nocnik na głowę. Zaczynałam próby sadzania dzieci na nocniku od momentu jak pewnie samodzielnie siedziały. Wymyślaliśmy z mężem różne gry polegające na ściągnięciu nocnika z głowy a posadzenia na nim pupki.
kingak
Moja niespełna dwu letnia Julka ani myśli siąść dłużej niż 5 sekund na nocniku :), dam jej czas nie chcę jej zniechęcać do siadania na nocniku. Teraz jest lato i w cieplejsze dni więc puszczam ją bez pieluchy na polu, niech się dowie że coś jej ucieka i że może być jej niewygodnie.
kingak
Wracam do tematu sikania, ostatnimi czasy ostro wzięliśmy się z mężem za naukę sikania do nocnika, co chwile sadzamy Julke na nocniku, udaje się jej zrobić siku i bardzo się z tego cieszy. Od razu ja chwalimy za każde takie jej zachowanie. Jest tylko jedno ale, nie chce sama zawołać siku, choć wiem, że czuje, że będzie chciała sikać bo na chwilę przed faktem ucieka i przychodzi gdy już ma mokrą pieluchę. Jakie radzicie sposoby by ją przekonać do wołania wcześniej, że chce siku.
kingak
Przez jakiś czas Julka sama wołała sikać i nagle wróciliśmy do początku a stało się to w sylwestra, być może przestraszyła się ciągłego strzelania petard bo nie chciała zejść z rąk i prawie przez cały dzień nie sikała, aż z mężem przestraszyliśmy się. Teraz pomimo siadania na nocniku nie chce sikać a za chwilę ma mokre ubranie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.