Menu

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka obcego?

Czy Twoje dziecko uczy się języka obcego? Kiedy jest najlepsza pora na rozpoczęcie nauki języka obcego u dziecka? Szkoła podstawowa czy może wcześniej?

Ania
 785  14

Odpowiedzi

renata29
Mój synek ma angielski w przedszkolu.Zna już dni tygodnia i nazwy miesięcy :)
MamaMaya
@renata29 kurcze to trudnych rzeczy ucza te dzieci w przedszkolu twojego synka wolałabym aby moje dziecko nauczyło sie na poczatek innych przydatnych rzeczy jak nazwy zwierzatek czy przedmiotów codzinnego użytku, zabawek. angielski wczesniej niz szkoła podstawowa owszem ale tylko przez zabawę a nauka jedynie jako "skutek uboczny" :D
irekzboralski
Mikołaj też uczy się angielskiego w przedszkolu i zna wiele słówek..myślę,że im młodsze dziecko tym szybciej przyswaja nowe słówka...
renata29
@MamaMaya,ale oni uczą się przez zabawę.I te nazwy niedawno zaczął powtarzać.Pewnie od początku się uczyli.Dostaliśmy też raz kartkę ze słówkami,które już poznali ale nic z tego nie umie.Nazwy dni i miesięcy bardziej utkwiły mu w pamięci :)
goskapolak
Najlepiej jak najwcześniej.Dziecko,które nie mówi ale wystarczy,że słucha ma już świetne podstawy do rozpoczęcia nauki.
mammma
moja też uczy się w przedszkolu angielskiego
amalka
Krzysiaczek uczy się w przedszkolu + w domu, bo co któreś zdanie mówię po polsku i powtarzam w języku angielskim. Do tego mały często sam pyta jak brzmi z angielska to, czy inne słowo. Ściągnęliśmy również świetną aplikację na telefony i polecam ją szczerze. Mały "złapał" tym sposobem masę wyrazów i zwrotów.
clyde22
Nasz przedszkolak też coś zaczął powtarzać w domu... Liczenie, mama, tata, etc... Mają to już od września, ale wcześniej nie ujawniał się. Za to o pani Justynce, uczącej angielskiego, wspominał już wcześniej... ;)
Nula139
Cała trójka zaczęła w przedszkolu.
elinka
u nas podobnie, jak u @anu, tyle ze majac 16 miesiecy :)
czasami mam wrazenie,ze angielski jest dla niego pierwszym jezykiem, a polski tym drugim "obcym-nieobcym"
daryjka87poznan
W przedszkolu jest zapisana na angielski. Jak narazie widze tylko tyle ze umie liczyc do 10 po angielsku.
emiliab
Mój synuś w wieku 3,5 roku zaczął uczyć się sam w domu z bajek. Teraz uczy się w przedszkolu i pan od angielskiego bardzo często go chwali jak ładnie wypowiada słówka po nim i sam zna alfabet i liczy do 12.
sque
Moja córa od początku tego roku zaczęła się uczyć angielskiego w przedszkolu. Ale już od 1,5 roku oglądała w tv bajki uczące angielskiego i bardzo jej się to podobało. Na tyle, że większość literek alfabetu zna po angielsku, bo po polsku to już od dawna zna.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.