Menu

kiedy odstawić smoczek

Witam. Chciałabym się dowiedzieć kiedy jest najlepszy moment odzwyczajenia dziecka od smoczka.

sylwia19840906
 871  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem dzeicko

Odpowiedzi

lara1982
to raczej indywidualna sprawa,choć jeśli maluch ma taką potrzebę to niech lepiej ciągnie smoka bo jak zacznie polce w buzi trzymać to już od ręki go nie odzwyczaisz
aniula
Moje dzieci straciły zainteresowanie smoczkiem jak zaczęły wychodzić im zęby.Miały po 8m.Korzystając z okazji wyrzuciłam smoczki nie czekając aż im sie przypomni...a najlepiej do końca pierwszego roku zycia potem bedzie znacznie trudniej.
Mandarinios
to fakt @lara1982 ma rację lepiej smoczek niż paluszki ale z resztą wypowiedzi również się zgodzę :) Dzisiaj coś nie mam swojego zdania:) lepiej jak najszybciej wyrzucić smoczek... Ja mojemu synkowi dałam smoczek może dwa, może trzy razy na początku jak miał z trzy tygodnie... a tak nie wiemy oby dwoje co to smoczek więc nie mam problemów....:)
mammma
My używałyśmy smoczka aż do drugich urodzin. Głównie do usypiania i w jakis stresujacych sytuacjach, typu szczepienie, bolesna wywrotka itp. Ale cały czas bacznie przyglądałam sie uzębieniu mojej córki i ząbki ma ok. O smoczku szybko zapomniała i łatwo poszło odzwyczajanie.
moniajulitka
Ja swoją odzwyczaiłam jak miała roczek.Wcześniej próbowałam jak miała 6 miesiecy ale się złamałam,bo mała była jakaś taka nie swoja.Przy drugiej próbie nie było już takiego problemu bo mała już chodziła i miała ciekawsze zainteresownia niż smoczek.Jedynie w nocy się troszkę pomęczyłyśmy,ale to były 3 nocki i po problemie.Ale wiem,że teraz by było znacznie trudniej:-)
majka78
A ja miałam problem z odstawieniem młodszej od smoczka miała prawie 2 latka jak sie udało .Stało sie to w czsie choroby miała ostrą grype żałondkową wymoitowała i miała biegunkę tak była osłabiona ze chyba jej było wszystko jedno czy mam smoczek czy nie a ja jej nie dawałam i tak pozbyłysmy sie smoczka.:)
Ewa0528
Ja tez miałam problem synek ma 3,5 roku i miał smoczek do spania bo inaczej nie zasnoł ciezko było go odzwyczaic w sumie to króciutko z nim nie spi bo kolo 2 tygodni ale udało sie. Martwiłam sie ze sie nie uda w koncu juz jest duzy ,ale zabki na szczescie sa ok!
pelagia
Moja potrzebuje tylko smoczka do spania, ale i tak chce powoli ja odzwyczaic ;-)
Magdzik
I moja potrzebuje smoczka do spania, ale już coraz częściej się zdarza, że wyrzuca z buzi zanim zaśnie:)))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.