Menu

Kiedy ostatecznie zdecydowaliście się na imię dziecka?

Wiele kobiet wie jakie imię otrzyma ich dziecko jeszcze przed zajściem w ciążę. Inne, decydują się w chwili kiedy dowiadują się o ciąży lub też podejmują tę decyzję dopiero po porodzie. Czy wiedziałaś jakie chcesz dać imię dziecku jeszcze przed zajściem w ciążę? A może wybór okazał się spontaniczny i wiąże się z jakąś historią? Być może imię Twojego dziecka ma dla Ciebie jakieś "głębsze" znaczenie? Czy Twój partner zgadzał się z Twoimi wyborami? Podziel się z nami tym, kiedy ostatecznie zadecydowaliście o nadaniu imienia i zobacz, jak to było w przypadku innych NetMam.

Kiedy ostatecznie wybraliście imię dziecka?

NetMamaTeam Team
 1510  24

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Partnerstwo i Rodzina imię dziecka

Odpowiedzi

justyna01
Ja miałam wybrane imiona zanim wogóle poznałam mojego narzeczonego. Gdy zaszłam w ciążę i powiedziałam mojemu Ł jakie imiona mi się podobają stwierdził że zgłupiałam:) (Antonina, Konstancja, Iga). Miesiąc przed porodem zdecydowaliśmy się na Zuzanne, ale i tak na drugie dałam Antonina:).
karolcia514
Zaraz jak sie dowiedzialam w ze jestem w ciazy to wybralam imiona dla dziewczynki i chlopca :)
maja1482
dla córki imię wybrane było długo przed porodem, dla syna też, ale po porodzie zmieniło się i tak szczerze to teraz trochę żałuję tej decyzji...
sara77777
ja od zawsze wiedziałam jakie imiona chciałabym nadać w przyszłości swoim dzieciom.miałam wybrane po jednym dla chłopca i dziewczynki.i szczęśliwie się złożyło że mam parkę a mojemu mężowi wybrane przeze mnie imiona się podobały i takie też nadaliśmy
johanna
Ja miałam wybrane przed zajściem w ciąże, ale i tak wybraliśmy inne po urodzeniu Patrycji.
dzonsons
Przed zajściem w ciążę :) wiedziałam jakie imię dam dziecku.
natuuusia19
jak zaczelismy starac sie o dzidzie, czyli ok 4 miesiecy przed zajsciem w ciaze. mielismy imie dla chlopca i dziewczynki. znaczenie imienia corci odzwierciedla "wygrana" poniewaz w dniu porodu odkleila mi sie duza powierzchnia lozyska i wiki byla zagrozona.
monikarogalska2
W pierwszej ciąży jak tylko lekarz powiedział że dziewczynka wybraliśmy imię. Teraz jestemw 35 tyg ciąży i mam trzy typy(naglowke)
palomina
Ostatecznie na imie zdecydowałam się jeszcze zaraz po urodzeniu .
amalka
Początkowo miał być Michaś lub Dawidek. Jako, że mężowi Dawidek nie przypadł do gustu, został Michał. Mniej więcej w połowie ciąży stwierdziłam, iż noszę pod sercem Krzysia (serce) Tak też zostało.

Ps. Imię dla dziewczynki również wybraliśmy. Miałaby na imię Alena (nie Elena)
natka86
Zaraz jak tylko dowiedzieliśmy się jaka płeć

Pamiętne chwile moje drogie (prezent)
irekzboralski
Od zawsze wiedziałam,że jak będę miała synka będzie miał na imię Mikołaj, mężowi też się spodobało. Teraz jestem w 26 tyg ciąży i nie mam wybranego imienia ani dla dziewczynki ani dla chłopca
czekoladka22
nam ciężko było dogadać sie co do imion zawsze ja szukałam jakiś ładnych mój mąż gustuje w dziwnych imionach takich jak jagoda, róża a mnie one sie nie podobają ja wybierałam takie jak mi sie podobały i pytałam czy mu sie podoba :] ciężko było ale postawiłam na swoim:] teraz czeka mnie jeszcze jeden wybór imienia dla najprawdopodobniej dziewczynki:]
dzidzimam
Jeszcze nie zdecydowaliśmy, ale myślimy nad imieniem Hanna według mnie piękne :)
Aagataa
Przed zajściem w ciążę wiedziałam jakie imię będzie miało moje dziecko :)
Anulkaa
Ja byłam w 4 miesiącu jak usiedliśmy przy leksykonie z imionami i wybraliśmy po 2 dla dziewczynki i 2 dla chłopca. I wtedy juz wiedziałam, że jak będzie dziewczynka to Alicja, Anna(po mamusi) a jak chłopiec to Oskar, Piotr(po tatusiu). Nie miałam problemów czy dylematów przy wyborze imienia.
I
ivka
Przed zajściem w ciążę :)
mammma
przed zajściem w ciążę. i od początku wiedziałam, że to będzie dziewczynka. lubię mieć wszystko zaplanowane (grins)
kinia87
mój mąż zawsze mówił,że jak kiedyś będziemy mieć dziecko to dziewczynka będzie miała na imię Jagoda...i tak też się stało;))
jola8443
mąż wybrał imię dla synka jak tylko dowiedzieliśmy się o ciąży.a córci ja wybierałam kilka dni po porodzie bo nie mogłam się zdecydować.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.