Menu

Kiedy poczuje ruchy dziecka?

Dziewczyny jestem w 22 tc i zastanawiam się kiedy poczuję pierwsze kopniaki?? Nie mogę się doczekać.

biedronka
 7347  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ruchy dziecka kopanie

Odpowiedzi

PaniMisiowa
Pierwsze ruchy płodu można wyczuć między 14. a 22. tygodniem, zwykle - pomiędzy 17. a 22. Poniekąd najwcześniej wyczuwają je kobiety szczupłe i te które są nie pierwszy raz w ciąży. Spokojnie, wszystko przed Tobą...
kasia13_archiwum
U mnie byla tak...

1. ciaza... 20. tydzien,
2. ciaza... 14. tydzien,
3. ciaza... 13 tydzien.

Jestem dosyc szczupla i w ciazy bardzo mal tylam. Brzuszek zawsze malutki byl. Mozliwe, ze dlatego te ruchy wyczuwalam wczesniej.

W pierwszej ciazy ruchy dziecka mozna wyczu ok. 20 tygodnia, w nastepnych ok 16 tygodnia. Ale roznice zwykle sa. Jedna kobieta bedzie ruchu dziecka wczesniej czula, a druga pozniej. Tak dlugo, jak u lekarza serduszko wyczuc mozna, albo ruchy dziecka na usg zobaczyc, jest wszystko w porzadku.
lolitta
To jest bardzo indywidualna sprawa. Ja w pierwszej ciąży poczułam jak byłam w 26 miesiącu - wcześniej czułam takie jakby pęcherzyki powietrza w brzuchu (myślałam najpierw że to jelita - ale to była córcia). A w drugiej ciąży już koło 20 tygodnia czułam wyraźne ruchy, ale mąż jak przykładał rękę do brzuszka to były dla niego jeszcze niewyczuwalne. Kobieta chyba staje się bardziej wrażliwa w kolejnej ciąży.
lolitta
26 tygodniu oczywiście !!!
panidomu
Ja też za pierwszym razem poczułam pierwsze ruchy koło 20 tygodnia, ale kopniaki to to jeszcze nie były - musiałam poczekać jeszcze miesiąc - 24 tydzień - prawdziwy popis umiejętności. Mój synuś najbardziej był aktywny w nocy. Lekarz mi powiedział, że to dlatego, że w dzień spał - chodziłam i to go kołysało do snu - a jak ja się kładłam to sam się ruszał.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.