Menu

Kiedy pozwolić nastolatce na pierwsze farbowanie włosów?

Miałyście już taką sytuację, że Wasza nastoletnia córka postanowiła po raz pierwszy pofarbować sobie włosy? Jak zareagowałyście? Od jakiego wieku powinno się córkom pozwalać na takie zabiegi upiększające? Jest tu jakaś dolna granica wieku? Co sądzicie na temat farbowania włosów, robienia makijażu i innych zabiegów kosmetycznych u nastolatek?

Ania
 2076  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Wychowanie zabiegi upiększające nastolatki

Odpowiedzi

goskapolak
Ja na pewno pozwolę córce-jeśli w ogóle będzie chciała- jak będzie miała jakieś 12-13 lat ale tylko w wakacje i szamponem koloryzującym.Raczej nie pozwolę gimnazjalistce chodzić z pofarbowanymi włosami do szkoły.Rozumiem,jakieś pasemko na specjalną imprezę ale tak,żeby dało się to zmyć.
alinagj1o2
Moi synowie mają 8 i 9 lat .W wakacie mogą zrobić z włosami co chcą.W zeszłym roku byli na obozie i wrócili kolorowi,wcześniej zadzwonili czy mogą . Ja też w młodości jeździłam w wakacie do Jarocina,różne miałam fryzury i świetnie się bawiłam. Na rozpoczęcie roku wszystko musi wrócić do porządku.
amalka
Pierwszy raz farbowałam włosy po wyjściu z podstawówki. Niewiele później przekłułam sobie nos, pępek i dorobiłam kolejne dziurki w uchu. Wszystkie tortury zafundowałam sobie sama a mamusia zapytała tylko czy nie bolało hehe Tata o pępku dowiedział się późno a co do nosa... przez jakiś czas chodziłam bokiem do szacownego rodziciela hehe

Córy nie mam ale myślę, że Krzysio niejednym mnie zaskoczy a ja mu na to (zapewne) pozwolę. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.
Midnight
Moja córka ma 15 lat , za pierwszym razem i drugim jak farbowała w wieku 12-13lat(blond pasemka i na czerwono) to jej pozwoliłam , potem już sama się farbowała , już jakieś 12 razy , różne szamponetki , zmywalne do 24 myć , raz u fryzjerki. Pozwalam jej na to. Obecnie z czerwieni przeszła na c.brąz. Pozwoliłam jej również przekłuwać uszy , ma jakieś 5 dziurek , sama sobie robiła. Pozwoliłam jej również wygolić bok :D Ale świetnie się uczy , i nie ma problemów w szkole ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.