Menu

Kiedy Twoje dziecko na dobre pożegnało się ze smoczkiem?

Kochane NetMamy, jeżeli chodzi o kwestię smoczka, to w wielu przypadkach zdania w dalszym ciągu są podzielone. Jedni uważają, że należy odzwyczajać jak najszybicej, inni, że nic nie zaszkodzi, gdy dziecko trochę dłużej possie smoczek. Jak to było u Waszych dzieci? Kiedy zaczęłyście odzwyczajać swoje pociechy od smoczka i w którym momencie udało się Wam to ostatecznie? Macie jakiś sprawdzony sposób na odzwyczajenie dziecka od smoczka?

Ania
 912  19

Odpowiedzi

28kasia
Mój Michaś w wieku 3 miesięcy już niechciał smoczka, teraz sie nimi bawi :)
MiJa
moje dzieci były bezsmoczkowe:)
amalka
Krzysio smoka nie używał :)
Panterka
Przed roczkiem odrzuciła sama.. tzn. prawie sama. w dzień nie potrzebowała, więc nie dawałam, a któregoś razu się zagubił i już nie szukaliśmy.. Mała szybko o nim zapomniała:)
emiliab
Synek od 2,5 roku używał smoka tylko do spania, na dobre pozbył się go rok później. Córeczka ma rok i smoka potrzebuje tylko do zasypiania.
kokosz
mój mały oddał smoczka wróbelkom i innym ptaszkom... wyrzucił przez balkon :) podobnie jak smerfetka najpierw opowiedziałm historyjkę o małych ptaszkach.... i potem jakoś Filipek sam oddał.....a jak wieczorem sobie przypomniał....to nawet szybko zaakceptował podzielenie się z ptaszkami :):):)
renata29
Starszy synek miał ponad 2 lata.Wrzucił raz smoka za kaloryfer,powiedziałam,że nie wyjmę,on się nie upominał i zasnął bez niego.Później wyciągnęłam i schowałam na "czarną godzinę" ale nie był potrzebny.
maja1482
moje dzieci smoczków nie używały:)
Beatka2010
Przed drugimi urodzinkami;-)
minio
u mnie smoczki byly tylko na butelkach,uspakajaczy nie chcialy i chwala,minal mnie stres z oduczaniem:)
iwona1985
Maja wcale nie chciała używać smoczka.
kasia3030
moje dzieci nie uzywaly smoczkow
sara7777
moje dzieci również nie używały smoczków
anna000
moj maly 2 lata chodzil zesmoczkiem i uwazam,ze to takiie maksimum ;) i nie ze wzgledu na zgryz czy inne dyrdymaly kktore ludzie wymyslaja ytylko dlateo ze taki chlopiec juz brzydko wyglada z smoczkiem:D a prostym sposobem na niego bylo to ze zwymiotowal i powiedzialam mu ze to przez smoczka:D wstal i sam smoczka wyrzucil jak powiedzilam ze juz zawsze tak bedze jesli bedzie bral smoka:D
Joanna12
moja coreczka smoka odstawiła jak miała 1,5 roku . była walka o smoka ale postanowiłam na dobre aby odstawiła smoka
daryjka87poznan
Moja smoczka moze przez miesiac ciągła...pozniej sama odrzuciła.
veivo
Moj synek przez jakies 20 m uzywal smoczka( we wrzesniu skonczyl 2 latka) czasami zdarza sie ze zakosi smoczka siostrze ale mu tlumacze ze jest juz duzy i tylko male dzieci maja smoczki :D, a oduczylam go w ten sposob ze obcielam koncowke smoczka i powiedzialam mu ze sie zepsul i ze trzeba go juz wyzucic i sam wyzucil go do smietnika :D
aKajka
z całej mojej trójki tylko jedno dziecko używało smoczka.
Pożegnała się z nim gdy miała 13 miesięcy. Wyjechaliśmy na weekend do teściów - w dość dużym pospiechu. I po prostu zapomniałam spakować smoczki :(
W ciągu dnia jakoś dawała radę, najtrudniej było jej wyciszyć się przed snem, ale udało się.
Kiedy wróciliśmy - mogłam jej podać smoczek, ale wiedziałam, że jak mamy już jedną noc za sobą, to możemy iść dalej. I męczyłyśmy się obie drugi wieczór. Ale poszło już lepiej. Smoczki schowałam i przygoda ze smoczkiem się skończyła :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.