Menu

kiedy uczyc niemowlaka systematycznosci????

moje kolejene pytanie to kiedy zaczas uczyc niemowlaka systematycznosci , moja mala Wika ma 3,5 tygodnia pytalam juz mojej kolezanki ona powiedziala ze juz powinnam zaczac przyzwyczajac ja do pewnych rytualnych czynnosci jak np kapiel , tylko jak kiedy tak malego dziecka podobno nie kapie sie codziennie po za tym mala nie budzi sie regularnie na jedzenie dosc czesto tez zapija czkawki byc moze dlatego jej czas nma posilki jest nieregularny.. poradzcie .....

aniamysza
 762  6

Odpowiedzi

marcela
kolo 2 msc
betty
ja od samego początku kapie codziennie i mniej więcej o tej samej godzine ją kłade...
krzysia
My kąpiemy codziennie od pierwszych dni zycia Włączamy muzykę relaksacyjną wyciszamy mała potem karmienie piersią i mała zasypia sama bez kołysania Z drzemkami w ciągu dnia jest róznie ale coraz bardziej układają sie w systematyczność A i stała porę ma codzienny spacer teraz w zimie w południe Musze przyznać ze nie mam z nią problemów po kąpieli mamy czas dla siebie :)
ODYNIECKA
Dziecko powinno miec stały rytm dnia daje mu to poczucie bezpieczeństwa i stałości.
Ja starałam się aby spacery i kapiel były codziennie mniej więcej o stałej porze od urodzenia. Czasami robiłam wyjątki np. wyjście gdzieś, żeby nie było, że zawsze jest tak samo (moja siostrzenica tak wrosła w rytuały, że nawet gdyby nie wiem co musieli o 17.00 zbierac sie do domu bo ona kąpała się tylko w swojej wanience i spała tylko w swoim łóżeczku). Karmiłam na żądanie kiedy chciał dopóki karmiłam piersią potem mniej więcej o tej samej godzinie zaczął dostawac inne posiłki i tak zostało.
Basia1980
Ja uczyłam dziecko "schematów" od początku. Kąpiel codziennie około 7 potem jedzenie i spać. Wojtuś ma już 5 miesięcy i jest tak przyzwyczajony do tej godziny, że już koło 7 zaczyna strasznie marudić. Nie pozwalam też bawić się z małym po kąpieli bo to jest czas wyciszania. Na razie to działa. Staram się karmić go o stałych porach chociaż nie zawsze się udaje. ńo i spacer też mniej więcej o tej samej porze.
isia8410
Uważam, że nigdy nie jest za póżno.Im wcześniej tym lepiej.Moje maleństwo miało 1,5 miesiąca jak zaczęło mniej więcej systematycznie jeść, spać.Teraz ma skończone 7 miesięcy i nie mam żadnych problemów.Zawsze je o tej samej godzinie, budzi się też o tej samej i od razu po kąpieli czyli o 20 zasypia a ja mam trochę czasu dla siebie:))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.