Menu

kiedy wasze dzieci nauczyly sie pedalowac na rowerze???

mamusie maqm do was pytanie : w jakim wieku wasze dziecko nauczylo sie pedalowac na rowerze?nie chodzi mi o jazde na 2 kółkach tylko o sama technike pedałowania..Mój synek skonczy w lipcu 5 lat a jakos nie moze załapac o co lata...Zlości sie i rezygnuje....

aniula
 1156  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Czas wolny i Sport nauka rower dziecko

Odpowiedzi

kiwikasia
Aniula - Twój syn już dość duży... Ja bym Go pokazała w poradni psych-ped. Dlaczego..? Bo może ma zaburzoną lateralizację, może będzie dyslektykiem..? Teraz jest dobry czas, by Mu pomóc.

Teraz ćwiczcie ruchy naprzemienne (wyguglaj ćwiczenia) i działania oburącz.

Jakby co - pisz priv, nie zaglądam wszędzie.
IziaMorela
Moj mial gdzies 3 latka ja zajarzyl. Najpierw mil rowerek z pedalami na przednim kole i na tym w ogole nie mog zaczaic o co chodzi. Kupilismy wiec mu taki normalny i cwiczylam z nim, nie jakos dlugo specjalnie, i sie nauczyl. Teraz ma prawie 5 lat, dostal juz 3 rower w swoim krotkim zyciu i smiga jak sie patrzy.
A kiedy Ty zaczelas uczyc swojego synka?? Wczesniej juz probowalas??
aniula
tak on mial rowerekm taki na 3 kołkach , ma tez klada na pedały ale nie czai o co chodzi .dusi obie nogi na raz, i stoi w miejscu , albo przepedaluje 2 razy i nie wie jak dalej.Ma niemiecki rowerek bez pedalów taki do odpychania sie nogami i na nim zasówa jak szlony puszcza nogami j równowage trzyma.ale nie moze zaskoczyc tego pedalowania....na zająca kupie mu prawdziwy rower taki kolas 15"moze zajarzy tej wiosny:))
krasna1
nie pamiętam dokładnie kiedy ale pamiętam natomiast to,że nie umiała pedałować,to znaczy nogi zjeżdżały jej z pedałów
więc mój mąż poprzywiązywał jej stopy do pedałów sznurówkami i się nauczyła w ciągu pół godziny
mama5
moja Juleczka - na 2 latka sprawnie jeździła na rowerku (koła "12" - z bocznymi kółeczkami). Skorzystaliśmy z prostego sposobu nauki: pod boczne kółeczka rowerka podkładamy po książce grubości ok.1-2 cm. Tylne koło jest wówczas w powietrzu i powstaje rower stacjonarny, na którym bardzo łatwo nuczyć się pedałować. Z reguły wystarczają 1-2 lekcje i można ruszać w teren. Powodzenia!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.