Menu

kiedy wasze dzieci zaczeły chodzić ?

pytam dlatego , że moja bestia ma 7 miesięcy i wstaje na nogi ale ostatnio zaczęła się dopominać chodzenia . nawet jak wstawała to ją trzymałam , no bo każdy mówi że to za wcześnie . teraz przebiera nogami i ciągnie się do chodzenia ...(smutna) . jak nie prowadzam i nie trzymam to dopełza (bo nie chce raczkować) do czegoś , po czym się może wspiąć i staje na nogi , puszcza się , robi krok i oczywiście pada ....(krejzolka) potem dopomina się żeby ją trzymać ale chce chodzić na nogach .... (pout)
.... wiązać i niech leży i ryczy ?.....(placze)

AlinaG74
 907  23

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta chodzenie rozwój dziecko

Odpowiedzi

Panterka
Moja zaczęła chodzić ok 9m-ca, najpierw przy meblach a potem już sama...
Panterka
no i na pewno jej nie wiąż (grins) Bo na to są paragrafy.. widać jest na tyle silna, że może zacząć stawiać pierwsze kroki..
sque
moja córa zaczęła być przez nas prowadzana tak ze 2 tygodnie przed pierwszymi urodzinami, bo się już tak rwała do samodzielnego chodzenia, a przy meblach to chodziła już z miesiąc wcześniej, a teraz biega, że o mało nóg nie pogubi (krejzolka)(grins)
AlinaG74
ona na nogi staje już od miesiąca ale pani doktor kazała mi ją kłaść i pilnować żeby nie wstawała więc leżała i ryczała albo nosiłam ale kręgosłup mi wysiadł .......
tymianek
(awve) mój zaczął chodzić jak miał 13,5 m-ca, ale mój synuś najukochańszy miał wzmożone napięcie nerwowe i robiliśmy wszystko, żeby jak najdłużej raczkował. Rehabilitant chciał, żeby nawet raczkował do 15 m-ca, ale niestety się nie udało. Chęć chodzenia była silniejsza , a łażenie " na robaka" nuuuudne (grins)
beatka7623
1 córa zaczęła się puszczać sama mając 7 m-cy, nie raczkowała
2 córa zaczęła w wieku 15 m-cy, raczkowała tyko tydzień
beatka7623
Moim zdaniem wszystkie dzieci mają swój rytm jeśli Twoja córa jest tak silna że chce chodzić to pozwól jej na to A lekarka chyba zgłupiała że ci kazała cos takiego robić (krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
Iwona1977
starsza corka zaczela chodzic w 11 mc, syn - w 9 mc, a najmlodsza....pozno zaczela raczkowac bo jak miala 9 mc, od dwoch miesiecy tylko poruszala sie przy meblach,a dzis... sama kucnela i sie podniosla ... mysle sobie to znak ze juz bedzie chodzic,nie minelo pol godziny i sama chwiejnym krokiem przeszla ponad trzy metry , a jak juz zaczela to na pupie wogole siedziec nie chciala 9grins) ma 13,5 miesiaca
korek221
Grześ późno zaczął chodzić bo dopiero w 17 miesiącu ale za to moja szwagierka latała i to biegiem jak miała 9 miesięcy
xkasiulax
Moja miała 11 miesięcy
agaorto
Moje dziecko ma teraz 13 miesięcy i zaczyna samo właśnie chodzić:) wczoraj pierwszy raz szedł za mną za rączkę :)))
ulenka091987
straszy zaczął chodzić samodzielnie jak miał niecałe 11m-cy, młodszy teraz ma 11m-cy i od 1,5m-ca świetnie chodzi przy meblach więc myślę że już niedługo zobaczę jego samodzielne kroki
kreskah
moja córa miala 10 miesięcy jak dopiero zaczęła raczkować, tuż przed skończeniem 11 miesiąca zaczęła wstawać przy meblach i niepewnie stawiać kroczki. teraz ma 12,5 miesiaca, chodzi pewnie ale musi się przytrzymać łóżka, stolika albo za rączkę, boi się puścić, choć jak się zapomni to zrobi sama ze 2 kroczki. nie zmuszamy, czekamy aż sama się odważy puścić.
każde dziecko ma swój rytm
Kordelia
Mój starszy syn zaczął chodzić tydzień przed roczkiem, a młodszy 3 tygodnie przed (grins)
Jaga80
to wcale nie za wcześnie,po prostu takie ma tempo rozwoju,nie słuchaj "innych"bo nie zawsze mają rację,a to ty jesteś matką i sama wiesz co jest dobre dla twojego dziecka!
moje chodziły bardzo szybko,starsza jak miała 9 m-cy,a młodsza zaczynała jak twoja bestyjka i sama tuptała w 8 m-cu(grins) a teraz ma 15 m-cy i czasami dogonić jej nie mogę(kciuki)
babooshka
10 m-cy i 25 dni:)
renata29
pierwsze samodzielne kroki zrobił dwa tygodnie przed roczkiem ale już wcześniej chodził trzymając się ręki
martus1988
mój miał około 15 miesięcy jak zaczął samodzielnie chodzić ...
iwona1985
Moja córeczka miała 10 miesięcy
kasiam146
moj jak skonczyl 10 m-cy to zaczal samodzielnie chodzic
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.