Menu

Kiedy wasze dzieci zaczęły raczkować i siadać ?

Kiedy wasze dzieci zaczęły raczkować i siadać ?

aska1205
 639  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem siadanie raczkowanie

Odpowiedzi

kama86
Syn mial okolo 6mc jak sam usiadl,za to 12mc jak zaczal raczkowac a 15mc jak codzic..
Corka miala 8mc jak usiadla,9mc jak zaczela raczkowac,10mc-sawiac kroki,niestety spadla i sie wystraszyla.Zaczela juz dobrze chodzic jak miala 12mc.
monikarogalska2
Starsza córka sama usiadła w 8 m-cu, a raczkować zaczęła w 9mc, chodzić w 11 m-cu. Młodsza siedziała juz w 6 m-cu, raczkuje od 8 mc. Teraz ma 11 m-cy i jeszcze nie chodzi, chociaż sama stoi bez trzymania.
Beatka9316
Córcia miała 8,5 miesiąca jak sama siadła na drugi dzień stała już sama w łóżeczku coś koło 2 tygodni jak chodziła po łóżeczku lub koło mebli a miała prawie 10 miesięcy jak zaczęła raczkować wtedy zapomniała już w ogóle o chodzeniu cały czas raczkowała a sama zaczęła chodzić jak miała 13 miesięcy zaliczyła niestety dość konkretny wypadek wywaliła się i rozcięła sobie niestety wargę ząbkami zraziła się do chodzenia i coś koło miesiąca czasu trwało jak nie chciała sama chodzić tylko za rękę jakoś koło 14 miesiąca odważyła się i zaczęła znów sama chodzić.
rozowa82
mlody najpierw czołgiem wziął podłóge to jakos koło 7 miesiaca samodzielnie siedział tez cos kołó tego tak juz bez wywrotek, raczkowac zaczął jak miał 8,5 miesiaca, teraz ma 9 miesiecy i spóścic z oka berbecia nie moge włazi wszedzie, ostatnio wdrapał sie na karton i na czterech tam se siedział z usmiechem na ustach a ja omalo zawału nie dostałam... a sam juz wstaje i chodzi po łózeczku...
amalka
Mając 7 miesięcy- Krzysio pełzał. mając 8- raczkował (jak sprinter), mając 9- po raz pierwszy usiadł i "chwilę" później próbował wstawać (w łóżeczku, przy stole, przy moich nogach...), mając 10- wędrował trzymany za rączki i podtrzymując się sprzętów (jadł już wówczas samodzielnie, posługując się łyżeczką), na przełomie 13- 14ego- synek postawił pierwsze kroki i... nie sposób było go zatrzymać (grins) Niemal od początku nie chodził a biegał.

Krzysio był bardzo silnym dziecięciem, co wprawiało w osłupienie lekarzy. Wszak przyszedł na świat jako wcześniaczek (cukierek)
Bestyjka
Dam Ci rozpiskę :
siadać - 9 m-cy
czołgać się- 10 m-cy
stawać przy meblach - 11,5 m-ca
raczkować- 12-13 m-cy
chodzić- 13,5 m-ca
czekoladka22
Każde inaczej moja pierwsza córcia nie chciała raczkować dopiero jak sie nauczyła chodzić zaczęła raczkować a chodzić zaczęła jak miała 10 miesięcy
synek wszystko powoli na 8 miesięcy pierwszy ząbek pierwszy raz usiadł no i potem to już z górki:]
Ostatnia córcia najpierw zaczęła robić dziwne pozy znaczy mostek a potem około 7 miesiąca zaczęła raczkować siadać tez zaczęła jak miała chyba 7 miesięcy teraz zaczyna już powoli chodzić staje wszędzie gdzie tylko dosięgnie rękami :]
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.