Menu

kiedy wprowadzać pierwsze soczki dziecku?

Drogie mamy, jak wam mija dzień? Mam do was pytanie. W którym miesiący życia zaczęłyście podawać dziecku soczki i od jakiego smaku soczka zaczęłyście?

Alusia2222
 575  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem soki

Odpowiedzi

Beatka9316
Jakoś po 5 miesiącu Majka dostała piewrszy raz soczek jabłkowy ale w ogóle jej nie smakowało to spróbowałam takich przecierowych też jej nie odpowiadało i zostałyśmy przy samej wodzie mineralnej niegazowanej :)
sweetnessa27
cokolwiek będę wprowadzać po 6 m.ż. do tej pory wyłącznie pierś.
oli28
W 5 miesiącu po konsultacji z lekarzem ale soki wyłącznie własnej roboty żadnych sklepowych no i woda
Nena
Z pierwsza córka po 4 miesiącu- naturalny sok pomaranczowy.
amalka
Nie pamiętam dokładnie kiedy podałam soczki po raz pierwszy, pamiętam za to iż zawsze rozkopywałam owe wodą. Mój Krzysio pijał sporo wody i tak mu zostało do dziś. Uwielbiał również kompoty (komponowałam tak, by wystarczała słodycz owoców; ewentualnie osładzałam miodem) i wodę z miodem i cytryną bądź z samą cytryną.

Pierwszym był chyba sok jabłkowy.
oli28
@Geodonna23 tylko że w owocach masz fruktozę a nie sacharozę.Cukry inaczej węglowodany są potrzebne naszemu organizmowi.I to nie prawda,że owoce nie zawierają błonnika!!!!!Dużo błonnika zawierają daktyle,jeżyny,marakuja,żurawina itp
amalka
No nie wiem... Ja tam nie jem owoców ze względu na błonnik (dostarczam sobie owego w masie innych produktów) a na inne składniki i samą przyjemność jedzenia (grins) Jeśli mówimy o sokach (nie mylić z butelkowanym, słodzonym syfem) są często alternatywą, gdy dziecię jedzenia owoców odmawia. Nie trzeba ich demonizować. Przesada jest zła nawet w przypadku najzdrowszych rzeczy. Nie słyszałam by soki w rozsądnych ilościach zaszkodziły komukolwiek.
oli28
U nas sklepowe soki w kartoniku czy butelce nie wchodzą w grę ja sama takich nie pije i nie podaje dziecku bo dla mnie to jeden wielki syf
amalka
Ale dlaczego większość mam założyła, że SOK= gerber, bobofrut, kubuś... inne kupne? Przecież sok może być "domowy", wyciśnięty ręcznie lub przez jakieś "ustrojstwo". Czy nie lepszy jest sok jabłkowy "z sokowirówki" niż kompot nawet? W pytaniu mowy nie ma o sztuczności. Pytanie dotyczy po prostu SOKU.
amalka
Swoją drogą- zjadając owoc, zjadamy te "cukry", witaminy, inne... Pijąc SOK- wypijamy. W sumie- co za różnica?
oli28
Ja jestem za sokami robionymi w domu samemu i takie też daje córce.Wolę zrobić samemu bo wtedy mam 100% pewność co daje małej i bez żadnych ulepszaczy itp
amalka
@Geodziu zgadzam się, ale nie każde dziecko owoce jada. No i pisałam o ilości rozsądnej. Nawet woda w nadmiarze szkodzi.
kama86
Moje dzieci pija wode lub wode z sokiem malinowym,truskawkowym...
Czasem kupie sok bananowy czy jablkowy i dam im sie napic,lecz nie robie tego codziennie.
Syn nie pamietam ile juz mial miesiecy jak dostal sok,a corka pierwszy raz "pila kilka kropelek" w wieku 6-7mc.
Ada3610
Ja kupowałam Synowi soki bobo vita i gerbera po 5mc.
fasolka279
ja pierwszy soczek podałam jak miał 4 miesiące. Był to sok jablkowy, podawalam łyżeczką, bo syn tylko na piersi i butelek nie toleruje.. Ale po dwóch tyg zaczął pić troszkę z kubka niekapka i teraz już pije wszystkie soki oprócz winogronowego, jakoś nie smakuje mu :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.