Menu

Kiedy wywoływany poród?

Proszę o radę bo jestem zaniepokojona. Na ostatniej wizycie u ginekologa dowiedziałam się, że jeśli mała nie zdecyduje się sama wyjść to będę miała wywoływany poród, ale dopiero 13 dni po terminie? Nie jest to późno? Martwi mnie, że dopiero 10 dni po terminie mam wstawić się do szpitala, a na 3 dobę dopiero wywołają poród? Czy to bezpieczne chodzić jeszcze tak długo po terminie, nic nie grozi dziecku?

madelaine
 1083  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie poród po terminie

Odpowiedzi

Nula139
Ja miałam wywoływany poród 10 dni po terminie.
7,8,9,dzień po terminie chodziłam rano i wieczorem do szpitala na KTG,wszystko było ok.
10 dnia lekarz podjął decyzje ,że zostaje juz na oddziałe,podłączyli mi kroplówke i za 2 godzinki niunia była z nami.
malenia2427
pierwszy miałam wywołamy12 dni po terminie...
drugie dziecko urodziłam sama ale tez 10 dni po terminie (urodziłam w niedziele a w poniedziałek miałam mieć wywoływany)
oOoanitaoOo
Nie, nie. Lekarze wiedzą co robią ;) Ja też urodziłam córeczke 14 dni po terminie po 2 nieudanych próbach wywołania skórczów. Wkońcu sama je dostałam ;). Córcia dostała 10 punktów ;).
beatka7623
Ja również miałam mieć wywoływany poród po 14 dniach od terminu ale udało mi się urodzić na 10 dzień po terminie
14 dni przed terminem i 14 dni po terminie Jest to poród o czasie
Więc nie masz sie co martwić
olita7
porozmawiaj ze swoim lekarzem niech wyjasni ci co i jak dokładnie. Zaproponuj mu zeby do dnia porodu nie leżec moze w szpitalu ale chociaz codziennie zgłosic sie do gabinetu na ktg.
karolincia
ważne jest wg mnie regularne ktg po terminie ja akurat lezałąm po terminie w szpitalu i miałąm 3 razy dziennie ktg a poród wywoływany 10 dni po terminie
madelaine
No właśnie to mnie martwi, że mam być w domu i nawet nie mam mieć w tym czasie KTG. Można powiedzieć, że zero kontroli lekarskiej. Mam zgłosić się jedynie jakby działo się coś niepokojącego.
monikarogalska2
Ja miałam wywoływany poród 7 dni po terminie(i dobrze bo miałam już zielonkawe wody) byłam pod kontrolą KTG. Miejmy nadzieję że do tego czasu sama urodzisz(kciuki)
mala21
a ile po terminie jestes? Mi ginekolog powiedział że do szpitala 8 dni po terminie mnie skieruje, no ale niuniek przesiedział za długo tylko 3
Ewa0528
Ja miałam wywoływany poród 8 dni po terminie .Miałam mętne wody płodowe a synuś oddał smółke do wód płodowych tak mi powiedzieli wiec dobrze ze pózniej nie wywoływali mi porodu.
Achcha
Miałam wywoływany 10 dni po terminie a drugi synek postanowił sam wyjść 6 dni po terminie! 14 dni +- to norma!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.