Menu

Kiedy zacząć myśleć o przedszkolu?

Moje maluchy mają dopiero po pół roku a moja teściowa już mi nie daje spokoju co z przedszkolem. Pewnie się martwi, że opieka nad maluchami spadnie na nią - czego sama wolałabym uniknąć szczerze powiedziawszy!

maxima
 895  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Szkoła i Kształcenie przedszkole dziecko

Odpowiedzi

justa
Przedszkola przyjmują maluchów po 3 roku zycia, poniżej tego wieku można zapisać dzieciaczki chyba jedynie do żłobka. Na początku nie jest łatwo przyzwyczaić się dzieciom do nowego miejsca i ludzi, jest sporo płaczu ale z czasem jest co raz lepiej. Co najważniejsze - dzieci uczą się nowych zabaw i przebywają wśród rówieśników a to zdecydowanie bardziej im się spodoba od siedzenia w domu z babcia czy mamą.
lipka70
Ja myślę, że jak dziecko będzie miało 2 latka, możesz zacząć się już rozglądac za przedszkolem. Podobno teraz jest "boom" na zapisywanie dzieci zaraz po porodzie. Nie wiem czemu. Czy aż tylu miejsc brakuje w przedszkolach? Jak moja córka była mała to nie było takiego problemu
artanis
Zaraz po porodzie można zapisać dziecko jedynie do prywatnego przedszkola, a nawet w takich brakuje miejsc. Przedszkola publiczne zaczynają nabór do 30 kwietnia bądź maja - zależnie od miasta. Można przed tym terminem 'zwiedzić' pare przedszkoli, zobaczyć gdzie nam i naszemu maluchowi najbardziej pasuje.
Jeśli chodzi o wiek, nie wszystkie przedszkola przestrzegają rygorystycznie wieku 3 lat. Wszystko zależy od tego na ile dziecko jest samodzielne. Jeśli potrafi korzystać z toalety, samodzielnie jeść i leżakować - co nadal jest praktykowane w wielu przedszkolach, a są wolne miejsca, nikt nie widzi problemu by przyjąć dziecko młodsze. Mój synek zaczął chodzić do przedszkola mając 2 lata i 3 miesiące, radził sobie świetnie:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.