Menu

Kiedy zaczac sadzac?

Mamusie! Kiedy mozna na pare sekund posadzic malenstwo? Kiedy swoje malenstwa sadzalyscie i ile mialy jak wkladalyscie do spacerowki? Moj Kacper ma 4 mies i 1 tydzien, strasznie sie prezy zeby usiasc, jak trzymam go "na fasolke" to tak sie wysila ze az mu sie udaje i praktycznie siedzi mi na rekach... glowke trzyma swietnie od bardzo dawna (grins) gdy trzymam go pionowo to juz nie podtrzymuje glowki bo nie ma takiej potrzeby, sam ją trzyma i sie rozglada (grins)

anna000
 1499  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta sadzanie maleństwa sadzanie dziecka siedzieć

Odpowiedzi

ulenka091987
mój był wygodny i lubił leżeć dopiero pod koniec 4 miesiąca zaczął siadać w piątym miesiącu już siedział dobrze a na stałe do spacerówki wsadziłam go gdzieś w 6 miesiącu bo leżenie nudne się dla niego zrobiło, a skoro już chce siedzieć to myśle, że kilka minut w ciągu dnia mu nie zaszkodzi
dodiderek
moja ma 5 miesiecy wlasciwie od jakichs 3 tyg zaczyna sie podnosic i z moja pomoca (podciaga sie na moich rekach) siada. sama siedzi przez krotka chwile, jeszcze sie chwieje. a jesli chodzi o spacerowke to woze w niej od urodzenia ;) ale mowiac bardziej serio to podnioslam mlodej opieradlo w wozku do polowy i nie widze w tym nic zlego bo pod tym samym katem siedzi w foteliku samochodowym. jak juz bedzie sama ladnie siedziec to podniose jej do konca
nikordia
mój w 5 miesiącu jezdził juz w spacerówce na półpłasko,a przed 6miesiącem już pewnie siedział.
KlaudynaK
Staś miał 8 miesięcy jak jednego dnia sam usiadł, wstał w łóżeczku i zaczął raczkować. W niczym mu wcześniej nie pomagałam, jestem zdania że dziecko samo powinno to zrobić, nie kładłam go na podusie... Do spacerówki też przeszedł około 8 miesiąca ale w niej łatwiej mu było się podciągnąć do siedzenia, tyle, że leżał w niej prawie na płasko do momentu aż sam nie usiadł.
anulaw
Mój starszy syn jak miał 5 miesięcy to już siedział samodzielnie jak 8 chodził za rączkę a jak 10 miesięcy to już sam.A młodszy ma 4 miesiące i już też zabiera się do siadania.Ale ogólnie każde dziecko rozwija się indywidualnie,mówi się że jeśli coś już robi samo to widocznie już przyszła jego pora więc jeśli samo siada to może siedzieć.
Agula80
sadzać, nie sadza się póki dziecko samo nie utrzymuje sie w pozycji siedzącej jak już to na kolankach w tak zwanej niecce, nie wolno nadwyrężać dziecka kręgosłupa sadzaniem opatulonym poduchami, dziecko samo da znać kiedy jest gotowe do sadzania, jak są wątpliwości pójść do neurologa i tam wyjaśńić wszystko, jak pomagać, jak ćwiczyć, wkońcu mamy 21 wiek(prezent)
Mandarinios
Jak będzie potrafił to usiądzie sam.... ja nie jestem zwolenniczką sadzania na siłę, a dziecko prężąc się i próbując podnieść wzmacnia mięśnie..... Nic na siłę :)
dagus
spora część spacerówek jest od 6 miesiąca życia dziecka więc może najpierw sprawdź swoją, a poza tym to chyba taka granica właśnie, ja ze spacerówką czekałam do 6 miesiąca, bo szkoda mi było kręgosłupa :)
Agula80
acha jeśli w wieku 4 miesięcy tak bardzo się spieszą dzieciaczki to tym bardziej polecam wizyte u neurologa mog amieć zbyt duże napięcie mięśni
Agula80
Co do spacerówki, to trzeba dobrze wybrać, żeby sie rozkłądała i miałą kilka poziomów wtedy kegosłup maluszka będzie dobrze podparty, najlpiej wózki dobrej firmy bo oni jednak myślą o tym by dogodzic dzieciom i mamom, i mają atesty(prezent)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.