Menu

kiedy zaczęłyście podawać dziecku picie z czegoś innego niż butelka?

i co najlepiej wybrać? jakiś bidon, kubek z ustnikiem, zwykły kubek czy może jeszcze co innego?

millie
 268  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie butelka picie kubek

Odpowiedzi

Beatka9316
Moja ma 8 miesięcy i pije z normalnego kubka bo inaczej w ogóle nie chcę pić żadnych soczków herbatek nic już próbowałam różnych butelek nawet kubka niekapka i z niczego nie chciała pić. Więc to jest jedyny sposób żeby coś wypiła trzymam kubek i powolutku przechylam i powolutku piję :)
malutka543
Moja ma 8 miesiecy z butelki nigdy nie chciala pic teraz jej daje albo w niekapku albo normalnie z kubka pije.
kama86
Moja corka ma 11mc.
Mleko pije tylko z butelki poniewaz ma dokladana kaszke zageszczajaca.
Lecz wode,soki,kompoty pije tylko z kubka niekapka juz od 6-7 mc.Z normalnego kubka tez jej przystawie ale ona wtedy chce sama i zaczyna szalec;))
maja1482
Syn w ogóle nie pił z butelki od razu z kubeczka, najpierw z niekapka, potem ze zwykłego. Córa również od początku była bardzo samodzielna :)
koza54
Córka miała około 9 mies jak zaczęłam jej dawać picie z niekapka, szybko też zachciało jej się normalnego kubeczka, nie było problemu
blue
Mój synek pił z kubeczka od ok. 10 miesiąca. Ale to zależy od dziecka, jedno będzie cyckać smoka od butelki długo długo, a inne łatwo się przestawi na kubeczki… Pierwszym krokiem mogą być takie kubki niekapki z ustnikiem i uchwytami, więc dziecko samo może sobie kubeczek w rączkach trzymać np. z Aventu i możesz je podawać nawet od 4-6 miesięcy. A do tego mają różne gabaryty w zależności od pragnienia dziecka.
Ada3610
My mieliśmy zamiast niekapka taki kubeczek.
http://allegro.pl/kubek-lovi-360-junior-250ml-promocja-sklep-w-wa-i3725660500.html
Syn nie pił z butelki odkąd skończył 7-8 miesięcy.
czekoladka22
moja córcia jak miała 2 latka to chciała sama pić z kubka synek ma 1,5 i teraz uczy sie z niekapka pić a potem z szklanki już będzie sie uczył teraz też chce ale jeszcze sie oblewa :]
sheryl
Po butelce przeszliśmy na bidon ze słomką, jakoś przed roczkiem. Niekapka dziecko nie chcialo, a i taki bidon ze słomką bardziej polecany ze względu na technikę ssania.
Bestyjka
9 m-cy
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.