Menu

Kiedy zdecydowałaś się na imię dla swojego dziecka?

Obok radości z oczekiwania na dziecko, wybór imienia dla nowego członka rodziny jest niewątpliwie jednym z istotniejszych aspektów przyszłego rodzicielstwa. To także ważna decyzja - bowiem imie to dziecko będzie nosić prawdopodobnie przez całe życie. Zatem wielu rodziców podchodzi do tej kwestii bardzo poważnie i uwzględnia przy podejmowaniu decyzji wiele czynników, między innymi nazwisko, imiona rodzeństwa, znaczenie, częstotliwość występowania i wiele innych. Niektórzy jednak decydują się spontanicznie, gdy dziecko jest już na świecie. A jak było w Twoim przypadku? Wiedziałaś od początku, jak nazwiesz swoje dziecko, czy może decyzja ta zapadła dopiero po pewnym czasie?

NetMamaTeam Team
 465  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Partnerstwo i Rodzina imie dla dziecka

Odpowiedzi

kama86
Synem imie ustalilismy w 8mc ciazy..Lekarz pomylil sie z okresleniem plci...Druga ciaza od poczatku przeczuwalam ze bedzie dziewczynka imie mialam wybrane..
karolcia514
Imiona wybraliśmy zaraz po tym jak dowiedziałam sie ze jestem w ciąży :)
Anemona
dla syna zaraz jak sie dowiedziałam ze jestem w ciąży to wybrałam dwa-dla chłopca i dla dziewczynki miał być Patry albo Laura. A z córką jak sie dowiedziałam ze będzie dziewczynka to wiadomo że Laurka.Ostatnio jak myślałam ze znów zostanę mamą to powiedziałam mężowi że chyba będziemy mięć Franka i takie też imię dostanie mój syn jeśli kiedyś będzie. Lubiłam mówić do brzucha " po imieniu"(grins)
malutka543
Gdy po raz pierwszy dostalam skurczy. Maz wybieral dla chlopaka a ja dla dziewczynki bo nie znalismy plci dziecka.
amalka
Imiona wybraliśmy jeszcze nim zaszłam w ciąże. Dla dziewczynki- Alena Katarzyna, dla chłopca Michał Piotr. W dniu gdy poznaliśmy płeć i tak wyraźnie widziałam synka (byliśmy w Łódzkim "Pomniku") wiedziałam już, że nie jest Michasiem lecz Krzysiem (serce) Mąż się ze mną zgodził i tak zostało.
oli28
Imię wybraliśmy zanim zaszłam w ciążę.Dla chłopca KUBUŚ dla dziewczynki MAJA
Beatka9316
Coś koło 7 miesiąca mieliśmy już wybrane imię :)
katarynka3311
Ja wybrałam imię jakoś jak było wiadomo, że urodzi się dziewczynka, a mąż zaakceptował. Dla chłopca miałam wybrane od czasów liceum, mężowi też się podoba- Cyprian.
kasia17
my po na rodzinach córki dopiero wybraliśmy imię miało być Anna a jest LIDIA Anna to drugie to po naszych babciach
elinka
Imie dla syna wybralam ja. Zrobilam liste imion, ktore mi sie podobaly, dalam mezowi do przegladniecia, ale na wszystkie krecil nosem. Co ciekawe, sam nie mogl zaproponowac swojej opcji innej niz meska wersja imienia, ktore wczesniej wybralismy dla dziewczynki... Oficjalnie syn mial nadane imie na drugi dzien po porodzie, gdy maz je "zatwierdzil" ;)
irekzboralski
Odkąd pamiętam wiedziałam,że jak będę miała synka to będzie miał na imię Mikołaj. Dla córeczki wybraliśmy imię jak byłam w 7 mcu ciąży.
kinia87
Mój jeszcze wtedy nie mąż zawsze powtarzał,że chciałby mieć córkę o imieniu Jagoda:) Tak tez i się stało :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.