Menu

Kieszonkowe – od kiedy i ile

Każdy musi od czegoś zacząć. W pewnym momencie nadejdzie pora, że twoje dziecko będzie domagało się kieszonkowego. Pomoże mu to nauczyć się rozsądnie gospodarować pieniędzmi. W jakim wieku według ciebie dzieci powinny otrzymać pierwsze kieszonkowe? I jaka kwota jest odpowiednia? Jak wygląda u was w praktyce zagadnienie kieszonkowego?

Ania
 2638  7

Odpowiedzi

mammma
ja sama nie dostawałam kieszonkowego. nie mam zdania na ten temat. Kasia ma dopiero 2,5 roku i mam jeszcze czas na zastanowienie. poza tym czasy, moda i metody wychowawcze też się zmieniają i trudno coś teraz założyć. pożyjemy, zobaczymy...
Tosia
no my na pewno planujemy dawac kieszonkowe... to bardzo wazne moim zdaniem :)...
ja i moj maz dostawalismy jako dzieci... oczywiscie najpierw kupowalismy mase glupot... ale rodzice nam tego nie zabraniali.. potem nauczylismy sie , ze jak wydamy to "nie ma i juz"... dzieki temu nauczylismy sie gospodarowac "kasą"... uwazam ,ze to cenne...

Jak od 1 klasy podstawowej do 6 dostawalam - na dzisiaj to bedzie okolo 20zl miesiecznie

od 8 do 2 liceum - okolo 50 do 100zl

po 2 klasie liceum - 200zl

tai na oko :D...
mamaMaksa
hmm... bo ja wiem...sama nie dostawałam kieszonkowego więc nie mam pojęcia jak to będzie.Maks ma 4latka narazie jest na to za mały chociaż chociaż...ma skarbonkę i czasami coś mu tam wrzucam on o tym wie zbiera pieniążki na transformersy:))
slonko2323
Ja tez nigdy nie dostawalam kieszonkowego ale moim dzieciom mam zamiar dawac (o ile mnie bedzie stac na to) jak pójdą do szkoły ok.9 lat. A ile to jeszcze nie wiem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.