Menu

kilka pytań :)

1. ile powinien spać taki 3 tygodniowy szkrab?? moja córcia ma różne dnie, raz nie śpi rano od jednego do drugiego karmienia a dziś np zasnęła po ok godzinie, przeszłyśmy na cyca w ciągu dnia z deserkiem z NANa, nie wiem czy to ma znaczenie
2. ile razy na dzień musi zrobić kupke?? ostatnią robiła wczoraj wieczorem, trochę się pręży ale brzuszek ma miekki, jak przyciskam jej nóżki do brzuszka też nic nie leci
3. pępuszek odpadł jej po paru dniach w szpitalu, dwa razy dziennie czyszcze go wacikiem ze spirytusem ale w środku jest jakby suchy skrzep, czy to jej samo wypadkie??
4. czy to normalne że mam tysiąc pytań na raz i wydaje mi się że nic nie wiem?? ;)

isiorek
 809  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta noworodek pępek sen kupka

Odpowiedzi

beatrice86
Spanie dziecka, zależy od jego własnych potrzeb. Ale 3 tyg dziecko, powinno przede wszystkim spać. Dziwi mnie że podajesz deserek tak małemu dziecku. Moim zdaniem za wcześnie. Podawaj więcej wody, jeśli nie karmisz piersią. Co do kupek... hmmm zależy również od dziecka. Od jego przemiany materii np.
Pępek się zagoi, będzie wszystko ok.
Pozdrawiam - wkrótce będziesz wiedziała wszystko na temat dzieci... To normalne że młoda mama ma milion pytań. Ja również je miałam.
mala21
Tysiąc pytań normalne. 1. Mój jak skończył 4 tygodnie miał taki okres że cały dzień nie spał. Taki szkrab powinien spa jak najwięcej nawet do 20 godzin w ciągu doby. Mój po przejściu na karmienie sztuczne właśnie ok 3 tygodnia życia (ale zupełnie sztuczne) zaczął spa lepiej. 2. Zatwardzenia mogą byc spowodowane wprowadzeniem sztucznego mleka.3. Ten niby suchy skrzep dobrze osuszaj spirytusem i delikatnie podważaj a niedługo odpadnie, jeśli nic się nie sączy i brzydko nie pachnie to jest ok.
mala21
To chyba chodziło że pierś a potem mleko nan ja przynajmniej tak zrozumiałam
isiorek
deserek w sensie troche mleka sztucznego :) ogólnie staram się przejść na pierś bo mała nabiera siły i coraz ładniej jej idzie, coraz dłużej ssa ale obawiam się że nie doje więc trochę sztucznego dodaje
isiorek
przeczytajcie dokładnie (grins) daje cyca a potem modyfikowane, jesteśmy na karmieniu mieszanym, deserkiem nazwałam mleko NAN, bo danie główne to moje mleczko :)
beatrice86
powiem ci szczerze... moja znajoma też w ten sposób karmi małą... nie idzie to dziecku na dobre. Musisz zdecydować albo to albo to. Bo utrudniasz jej właśnie kupkę. Jeśli w danej chwili nie możesz jej karmić piersią, to przygotuj wcześniej odciągnięty pokarm i daj do lodówki. Albo przejdź na karmienie mlekiem modyfikowanym.
isiorek
a położna właśnie mówiła żeby przystawiać do piesi na każde karmienie a jak mała nie będzie ssała dość długo to dodać butle, nie moja wina przecież że mała chorowała i nie ma dość siły na pierś a ćwiczyć powinna. mam przez rok odciągać pokarm lub zachamować laktacje?? no nie rozumiem takiego myślenia
rozowa82
1. małę dziecko moze przesypiac nawet 20 godzin, ale moja oczyswiscie odbiegała od normy (smiech)
2. dziecko na cycku moze robic kupe codziennie badź raz na tydzień ( słowa pani z poradni laktacyjnej), jezeli wprawadzasz mleko modyfikowane moze kupa byc raz na dzien albo rzadziej no i bedzie zmieniac konsystencje na bardziej stałą....
3. ja nie ruszałam tego skrzepu, sam odpadł tykl o przemywałam spirytusem...
4. jak najbardziej normalne (smiech)
beatrice86
Myślenie jest dobre, gdyż najlepiej trzymać się jednego ze sposobów karmienia. Fakt - jeśli mała nie chce ssać długo - innego wyjścia nie ma. Ale staraj się ja przestawiać na jeden sposób karmienia.
Achcha
to NORMALNE, że masz tysiąc pytań. Mam drugie dziecko i niby już wiele wiem ale zawsze są jakieś wątpliwości.
Co do spania: taki szkrab może, powtarzam, może spać nawet kilkanaście godzin na dobę. Teraz nie licz na jakąś regularność, nie pora jeszcze na to.
Kupy jak karmisz mieszanie to tak samo: raz często i rzadko jak po piersi a raz rzadziej, nawet zielona.
Pępek jak się nie sączy i nie śmierdzi to znaczy, ze jest ok! Smaruj dalej.
I więcej wiary w siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.