Menu

Kiszenie ogórków

Do kiedy można kisić ogórki? W tym tygodniu ani w następnym nie znajdę czasu na kiszenie ogórków. Czy później jeszcze można je zakładać do słoików?
Swoją drogą - patrzycie na fazę księżyca podczas kiszenia? Ponoć można kisić tylko jak księżyca przybywa ;)

kubagula
 2533  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród ogórki kiszenie

Odpowiedzi

Anemona
a dlaczego by nie można było kisić chociażby za miesiąc?? jeżeli w tedy będą dostępne wszystkie składniki to nie widzę problemu.
tlolek
jedyne czego przestrzegam to nie kisze ogórków zaraz po opadach deszczu bo wtedy nie wyjdą (ale to się tycze wszystkich owoców i warzyw- bo mają wtedy więcej wody w sobie)
Anemona
@tlorek to w tym roku mało komu wyjdą ogórki kiszone
margolcia85
hahaha pierwsze słyszę co wy wogole piszecie, dopuki są ogórki i wszystko inen co się tam wkłąda to co za problem! A fazy księżyca.... Hahahaha banał jakiś? Zabobon? Czy jak to nazwać?
margolcia85
a my mamy 40 słoików i chyba już ze 20 zjedliśmy - pożeram je jak nie iwem co i jakoś nie narzekamy an ich jakość a leje jak z cebra od kilku tygodnie praktycznie codziennie....
ADAMSKA98
moja teściowa zawsze mówi że ogórki kisi się do imienin Bartka ,
cytrynkaa
dopóki są to się kisi !! ja juz mam 46 słoików :) i jeszcze bym porobiła ale na dniach rodzę i brak mi sił :) dopóki jest chrzan czosnek koper liście wiśni i ogórasy to kisic dziewczyny kisić :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.