Menu

kładzenie na brzuszku/karmienie butelką

2 pytania w jednym:
1) Czy dziecko tygodniowe można układać na brzuszku?
2) Czy karmiąc butelką takiego maluszka się przepaja i czym? Adrianek ma półtora tygodnia

Tuptolek
 478  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko

Odpowiedzi

karolcia514
ja swoja córcie dwa dni po porodzie już kładłam na brzuszku tez karmiłam butla i ją przepajałam przegotowana woda, koperkiem ,rumiankiem
Tuptolek
aale te herbatki to chyba po 1 miesiącu są, tak?
@ karolcia od pierwszego dnia tak przepajałaś?
tlolek
są herbatki na brzuszek już od 1tyg życia (chyba hipp je robi)
układanie maluszka na brzuszku jest tez dobre ułatwia "odgazowanie" malucha i nie boli tak brzuszek.
Może 30 min to niekoniecznie ale tyle na ile dziecko pozwala.To ma być także przyjemne dla maleństwa.
Synka układałam na brzuszku i w tym czasie masowałam plecki,nóżki, bardzo odprężające, Córcie układałam sobie na brzuchu/klatce piersiowej to ją wyciszało przy kolkach i jednocześnie ułatwiało oddawanie gazów.
piasekpustyni
1) na brzuszku od urodzenia w pozycji na żabkę. 2)przepajać nie trzeba niezależnie od karmienia naturalnego lub mlekiem modyf., no chyba że straszne upały, ale teraz to już raczej ich nie będzie. my dawaliśmy do picia herbatklę plantex duo ale już jej nie ma u nas w patekach. dawaliśmy bardziej na bąki niż żeby dziecko popiło.
Grosik007
jak najbardziej na brzuszku tak:)
Koperkowa herbatka albo espumisan w kropelkach:)
Ada3610
Mój synek zawsze był przepajany, najlepiej samą wodą. Nie ucz go picia tych gotowych herbatek. Ewentualnie parz sama koper włoski lub rumianek (ja parzyłam bardzo słaby wywar). A najlepsza jest sama woda.
amalka
Podczas karmienia piersią, najpierw płynie mleczko rzadkie (napaja maluszka) a następnie bardziej gęste (syci) Gdy dzieciaczek karmiony jest sztucznie- TRZEBA go dopajać. Szybko straciłam pokarm, więc przeszliśmy na butle, a że ja się wiecznie dokształcam (hehe) oczywiście o mleku modyfikowanym musiałam wiedzieć wszystko (grins)

Co do układania na brzuszku- Krzysio usypiał tylko i wyłącznie w tej pozycji. Ortopeda wychwalał nas pod niebiosa w związku z tym (kciuki) Pomagasz bioderkom no i ułatwiasz dzieciaczkowi "purkanie", bo brzusio jest masowany.
jagoda30
my przepajaliśmy wodą z dodtkiem glukozy(pewnie zaraz odezwą się przeciwniczki glukozy) albo herbatką, tylko pamiętaj,że po nadmiarze koperkowej będą kolki a po rumianku boli brzuch
emiliab
Na brzuszku kładzie się dziecko od samego początku, a do przepajania jest taka herbatka koperkowa bobo vity od pierwszego tygodnia.
natuuusia19
do pierwszego miesiaca wiki byla przepajana gukoza a pozniej to herbatkami
karolincia
glukoza po dwóch tygodniach herbatka
anulaa9218
To zależy czy karmisz butelką z mm czy ściągasz,bo nic nie napisałaś na ten temat.Jak najbardziej,ale nie odrazu po karmieniu:( trzeba zawsze pilnować żeby dzieciaczkowi się odbiło,wtedy nie bedzie miał wzdętego brzuszka i "prukać" mu będzie łatiwej i z załatwieniem nie będzie problemu,tak jak pisała amalka,jesli karmisz piersią to leci najpierw przezroczysty płyn,który gasi pragnienie,a potem mleczko,po którym się najada.Więc po swoim leku nie trzeba dopajać,ale jesli już to w szpitalu powiedzieli mi,że można wodą z glukozą,po melku modyfikowanym herbatką rumiankową...Wody przegotowanej nie polecam,bo chyba nie każdy maluszek i to w dodatku tygodniowy chce pić,mój do tej pory nie chce a ma miesiąc.Z herbatką z kopru włoskiego bym nie przesadzała,ale zalezy jak je dziecko toleruje,bo po niej np,mojego brzuszek bolał i nie mógł się załatwić...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.