Menu

klasa zwykła czy integracyjna?

kobietki pomóżcie bo sama nie wiem co wybrać. muszę zapisać dziecko do pierwszej klasy i mam do wyboru zwykłą albo integracyjną klasę. niewiem która jest lepsza i czy poziom nauczania jest podobny? do jakich klas chodzą Wasze dzieci? doradzcie mi.

cytrynka
 1332  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Szkoła i Kształcenie dziecko szkoła podstawowa

Odpowiedzi

Punia
zależy jakie masz dziecko. jeśli ma dobrą pamięć, jest ambitne i "skręcone" to ja bym wybrała zwykłą. poziom nauczania w klasach integracyjnych bywa niższy, ale to zależy od dzieci jakie tam są zapisane :-) poza tym różni się zazwyczaj tym, że jest nauczyciel i pomoc nauczyciela. jeśli twoje dziecko jest "przeciętne" bez urazy ale nie wiem jakiego określenia użyć to może śmiało być w klasie integracyjnej bo pani będzie poprostu więcej wymagać od niego i będzie musiało wiecej pracowac samodzielnie w domu.
misiak7
kami pójdzie do pierwszej klasy integracyjnej bo tak będzie lepiej dla niego ma zaburzenia autystyczne , rok później pójdzie do pierwszej klasy Maciej i tez go zapiszemy do klasy integracyjnej , choć jest dzieckiem zdrowym , ponieważ jet to mała grupa dzieci liczy sobie ok 22 dzieci są dwie panie tam , byłam na takiej lekcji w klasie integracyjnej , atmosfera w tej klasie była fajna (grins)(grins)(grins) dzieci zdrowe pomagały tym które potrzebowały pomocy była dwójka dzieci na wózkach a poziom nauczania jest taki sam co w normalnej klasie maja te same książki , różnica polega na tym ze są tu 2 panie w klasie integracyjnej , grupa dzieci jest mniejsza
moniula
ja bym wybrala integracyjna. dziecko nauczy sie tego ze niepolnosprawni to tacy sami ludzie jak wszyscy inni i nie bedzie traktowac ich jak dziwolongow. czesto obserwuje ze ludzie maja ogromny problem ze sposobem podejscia do niepelnosprawnych, nie wiedza np czy proponowac pomoc i w jaki sposob to robic zeby nikogo nie urazic. moim zdaniem taka klasa to bardzo dobry pomysl. uczy tolerancji. ale wydaje mi sie ze powinnas zapytac o zdanie swoje dziecko niech tez wyrazi swoja opinie.
ja80
Moja Maryśka kończy w tym roku przedszkole integracyjne, i idzie do klasy integracyjnej.
Jest dzieckiem zdrowym, bystrym i ma doskonała pamięć.
@Punia a masz doświadczenie w kwestii poziomu nauczania w klasach zwykłych i integracyjnych że takie "mundrości" wypisujesz?
misiak7
(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze) ja80 klasa integracyjna od zwykłych klas nie rożni się poziomem nauczania , Maciej chodzi chodzi do przedszkola integracyjnego - grupy integracyjnej , tam wszystkie dzieci maja te same podręczniki m te które maja problemy np; dzieci z zaburzenia rożnymi i dzieci zdrowe , wszystkie dzieci as traktowe na równi z innymi nikt nie czuje się tam gorszy czy lepszy
joasik31
ja również wybrałabym klasę integracyjną, zgadzam się z dziewczynami, nie dziecko nauczy się, że osoby niepełnosprawne to też normalni ludzie:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.