Menu

Klaustrofobia w windzie

Oglądałam wczoraj serial "Hotel Babylon", w którym po raz kolejny (jak w wielu innych filmach) był motyw p.t.: "Zamknięci w windzie". W tym przypadku zatrzymanie windy spowodowało rozwiązanie problemów pomiędzy ojcem a córką ;) Czy któraś z Was była kiedyś w podobnej sytuacji? Odczuwałyście strach? A jeśli były z Wami inne osoby w windzie, jakie było ich zachowanie? Ciekawi mnie, czy takie podbramkowe sytuacje w rzeczywistości przybliżają ludzi do siebie i tworzy się specyficzna więź między nimi, czy też reagują agresywnie i desperacko?!

sabina
 754  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie winda strach klaustrofobia więź desperacja

Odpowiedzi

felicity
Nie byłam jeszcze w takiej sytuacji, ale wydaję mi się, że moją reakcją byłaby raczej panika, ponieważ nie lubię być zamknięta w małych pomieszczeniach.
ewelinan
Ja też nie byłam jeszcze w takiej sytuacji ale tak się zastanawiam co lepsze - ewakuować się gdy winda jest pomiędzy piętrami i może nagle ruszyć czy też czekać aż będzie dobrze działać i zatrzymywać się tak jak trzeba na piętrach. Tu się raczej wkrada nie tyle klaustrofobia co lęk wysokości i wizja długiego szybu windy. btw - Komedie romantyczne mają dużo takich scen "windowych" ;)
mirabelka
Myślę, że nie można przewidzieć zachowania w takiej sytuacji. Faktycznie w wielu filmach pojawia się taki motyw z windą, ale nie ma to raczej odniesienia do rzeczywistości. Nie mam klaustrofobii, ale szczerze powiem, że nie wiem, co bym zrobiła.
artanis
Mnie się zdarzyło być uwięziona pomiędzy 7 a 8 piętrem. Trwało to około 10 minut. Z sąsiadem zareagowaliśmy śmiechem, to była stara winda i by ją zatrzymać wystarczyło mocniej szarpnąć drzwiczki... Sąsiad zadzwonił do żony, która domknęła drzwi na parterze i winda ruszyła. Gdy wysiadaliśmy, przyznam, że spoglądała na mnie z pewną podejrzliwością:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.