Menu

kleszcz

Kochane wczoraj z mężem i dzieciakami po południu byliśmy w lesie na spacerze, dopiero dziś wieczorem zauważyłam u siebie kleszcza... na udzie, dodam, że swędziało mnie w tym miejscu od południa... kleszcz wyszedł bez problemu, był malutki, w miejscu gdzie się wbił jest zaczerwienienie i mała krostka, nie boli i nie swędzi, nie widać by zostawił "coś od siebie", miejsce odkaziłam... zastanawiam się czy jest sens iść z tym do lekarza, czy nie wyprawi mnie z kwitkiem, że histeryzuję, ale z drugiej strony boję się boreliozy.

niki30041988
 386  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie kleszcz

Odpowiedzi

Beki
Obserwuj czy rumień, czy nie pojawiła się otoczka w okół tego miejsca.
jagoda30
Jeśli nie ma odczynu nie ma sensu panikować.Zresztą zrób jak zechcesz.
niki30041988
Na szczęście obrzęk zszedł wygląda to teraz jak mała krostka. Z panikowałam, bo nigdy nie miałam kleszcza, a wiem czym grozi, gdy dojdzie do zakażenia.... Dziękuję za odpowiedzi.
czekoladka22
no ja też ostatnio miałam kleszcza nie wiem jakim cudem jak nie wychodziłam z domu ale na szczęście wszystko znikło parę dni temu moja córcia też złapała w domu jakimś cudem ale tez jej wszystko zeszło z tego co oglądałam to albo rumienie sie robią albo takie chrostki jak by z woda takie ale nie wiem nie znam sie na tym :D
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.