Menu

kleszcze ...

Tydzień temu moja Zuza miala kleszcza w główce-myślę,że dość szybko wyciągniętego,ale i tak mógł być tam pare godz. Wczoraj ja podczas kąpieli znalazłam drania w zgięciu kolana-pielęgniarka mówiła,że dopiero sie wczepił. Strasznie sie zdenerwowałam tym wszystkim,tym bardziej,że ostatnio sporo widać np w necie na ten temat ... o tych chorobach odkleszczowych i o tym,że jest ich coraz więcej. Rozmawiałam z lekarką,podobno po m-cu można zrobic badanie z krwi -110 zł u nas-czy zaraził boleriozą. Czy miałyście do czynienia z tym pasudztwem? czy miałyście jakieś objawy i jak ewentualnie to wszystko przebiegało. Macie jakies ochrony przed nimi? Mieszkam tu 10l i ani razu żadne z nas nie miało. Mąż mieszka całe życie i też nikt nie miał... Czy to tylko ja tak panikuję czy Wy także sie TEGO boicie? (ryczy)

MamusiaKubusia
 480  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie kleszcz

Odpowiedzi

mateuszowa
Ja się tego draństwa też zawsze boję.A gdzie go mogłyście złapac? Bo ja staram się unikac lasów itp. w okresie gdy kleszcze występują a mieszkam blisko lasu.A jak (bez dzieci) chodzę na grzyby to ubieram się dośc solidnie i na ciemno
Mysiulineczka
Też sie tego cholerstwa obawiam. Wczoraj jadąc lasem do pracy miałam jednego na rece na szczęście dopiero usiadł... Nie tylko w lasach są kleszcze , moj pies co i rusz ma jakiegoś a biega głównie po obejściu i czasem za płot wybiegnie.
ryzawa535
panicznie obawiam sie kleszczy,nie mialam z nimi do czynienia i mam nadzieje ze miec nie bede
sque
Boję się panicznie kleszczy gdyż moja siostra ma to nieszczęście że od kleszcza nabawiła się boreliozy. Na szczęście w miarę wcześnie wykrytą chorobę można zatrzymać i zaleczyć, ale niestety zostaje jej w organizmie już do końca życia i co jakiś czas musi robić badania czy jest ok.
Musisz małą obserwować. Pierwszym objawem widocznym jest pojawienie się na ciele w różnych miejscach plam w kształcie kółek czy raczej obręczy, wtedy migiem do lekarza bo niestety choroba się uaktywniła. Zrobią odpowiednie badania i dostanie silny antybiotyk. Takie leczenie niestety trwa, ale szybko wykryta choroba pozwoli na szybkie jej zaleczenie bez większych komplikacji. To tak w dużym skrócie.
renata29
Nie boję się kleszczy.
@mateuszowa,nie trzeba do lasu się wybierać żeby złapać kleszcza.Mój pies nawet ze spaceru przy bloku wracał z kleszczem.
alinagj1o2
Moje dzieci kilka razy miały kleszcze ,robiłam badania i jest dobrze.Ja też w zeszłym roku zrobiłam i okazało się że mam bolerioze .Co mnie zdziwiło bo kleszcza nie pamiętam kiedy ostatnio miałam .No ale antybiotyki poradziły sobie i kontrolne badania dobre ,nie miałam żadnych rumieni a już dziadostwo mocno zaawansowane .Wcale nie trzeba chodzić po lesie by to mieć .Ja zrobiłam sobie badania bo wyszło że moja mama też to ma i robiłam sobie i dzieciom dla pewności.
MamusiaKubusia
Ja też miałam kleszcza, gdy bylam mała,ale nikt nigdy mi takowych badań nie robił. Teraz na pewno zrobię Małej ... z czasem pewnie i sobie. Podobno antybiotyk bierze się przez 21 dni,jeśli zarazil-tak mówiła lekarka. Koleżance lakarka mówiła,że choroba może uaktywnić sie nawet 7 l. po ugryzieniu ... nie wiem czy to prawda. Na pewno należy zapamiętać kiedy ugryzł, zreszta lekarka w karcie Małej zapisała. Mieszkamy na wsi, wkoło nas sad owocowy ... stary, zaniedbany. Nie jeden raz buszowaliśmy po nim z dzieciakami. Zreszta jak pisałam mąż nigdy tez nie miał. Nie wiem co sie dzieje w tym roku. Najlepsze jest to,że tego dnia, gdy Mała go złapała było zimno i tak lało,że nie wychodziliśmy na dwór. Prawdopodobnie przynieśliśmy go dzień wcześniej na ubraniu i tam przeczekał,żeby zaatakować (placze) Ja swojego złapałam gdy wyszłam na podwórko wieczorem. Z obydwoma pojechaliśmy,żeby wyjęła je pielęgniarka. Podobno już pare osób było z tym paskudztwem. Mieszkam na mazowszu,wiec nie jest to region specjalnie nimi zagrożony. Dopiero początek wiosny,a ja już chyba chce zimę (placze)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.