Menu

Kobiecy wytrysk

Słyszałyście już kiedyś o czymś takim? Czy to jest udowodnione naukowo? Na czym to polega?

krynia
 3206  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina seks stosunek wytrysk orgazm

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Kobieca ejakulacja polega na wydzielaniu się pod ciśnieniem płynu o konsystencji wody z cewki moczowej. Produkowany jest on w gruczołach, które otaczają cewkę moczową i są anatomicznymi odpowiednikami męskiego gruczołu prostaty. Badania laboratoryjne wydzieliny wykazały, iż nie jest to mocz, płyn ten ma ten sam skład chemiczny, co płyn produkowany przez prostatę. Pomimo, że mocz i kobiecy ejakulat wydostają się przez cewkę moczową, mocz powstaje w pęcherzu, zaś ejakulat w gruczołach ujścia cewki.

Według statystyk zjawisko kobiecego wytrysku dotyczy 10% populacji kobiet, inne badania wskazują na 40% - 68%. Różne są również dane podające ilość wydzielanego płynu: od kilki mililitrów do kilkudziesięciu. O niektórych kobietach mówi się wręcz jako: kobietach - fontannach.

To, że u nie wszystkich kobiet dochodzi do widocznej ejakulacji, tłumaczone jest różnicą w sile skurczu mięśni miednicy. Podczas podniecenia i orgazmu te, które są silnie rozwinięte mocniej się kurczą, a to właśnie siła mięśni uciska gruczoły okołocewkowe, które w następstwie wydzielają płyn. Badania wykazały, iż skurcze mięśnia guziczno-łonowego u kobiet osiągających wytrysk, są dwukrotnie silniejsze niż u kobiet, które nie wydzielają ejakulatu. Badania te wykazały również silniejsze, świadome skurcze cewki moczowej.

Najnowsze doniesienia udowadniają, iż wszystkie kobiety doznają ejakulacji, aczkolwiek u większości kobiet wydzielina nie wydobywa się na zewnątrz lub tylko częściowo, zaś większość przedostaje się do pęcherza moczowego. Innymi słowy dochodzi u nich do wytrysku wstecznego.

Za jeden z warunków wystąpienia kobiecej ejakulacji specjaliści uważają rytmiczną stymulację o niskim ciśnieniu – zapewnia ją jednostajny ucisk bądź tarcie przedniej ściany pochwy. Badania przeprowadzone za pomocą rezonansu magnetycznego wykazały, że pozycja klasyczna może zapewnić dłuższą stymulację, a nie jak do tej pory przekonywano jej brak.


http://www.med-news.pl/med-260-Kobiecy_wytrysk.html
artanis
Raz mi się zdarzyło, ale to była dość wyjątkowa pozycja...
krynia
@kasia: Dziękuję za informację. Nie byłam pewna, czy "To" naprawdę istnieje...
@artanis: możesz bliżej określić wyjątkową pozycję?
kasia13_archiwum
Mi sie wydaje, ze to nie tyle od pozycji zalezy, co od stopnia podniecenia. Ja tez mialam to pare razy, ale byla wtedy wyjatkowo napalona... ;-)
artanis
@krynia: w pozycji odtylnej, ale praktycznie na stojąco, oboje wyprostowani - bardzo mocna penetracja górnej ścianki pochwy...
kasia13_archiwum
@artanis... patrz, a u mnie to bylo wlasnie w pozycji klasycznej.

Przy pozycji odtylnej dochodze szybciej ale ten fenomenik mi sie nie zdarza. Natomiast w pozycji klasycznej i owszem.
krynia
hm... ciekawe :) Może mnie to też kiedyś spotka... brzmi to zachęcająco ;)
Estera
A mnie by to chyba zawstydzało, mąż pewnie pomyślałby, że się zsiusiałam... Jakoś sobie tego nie wyobrażam.
kasia13_archiwum
@Estera... i to jest problem. Sex nie powinien zawstydzac... ani normalne reakcje naszego organizmu. Nie martw sie. To nie wyglada jak siusiu... ;-)
KaczkaDziwaczka
hm, ciekawe... a na filmach to sie leje keczup zamiast wody i woda zamiast "soczku";/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.