Menu

Kobieta ksiądz

Czy kobieta może być księdzem? jak widzicie kobietę w tej roli? czy to, że kobiety nie mogą być kapłankami jest dyskryminacją?

ojciec
 731  22

Znajdź pytania na ten sam temat:

kapłan ksiądz kobieta wiara

Odpowiedzi

krasna1
Myślę,że może.
Zresztą jestem za tym aby kapłani mogli mieć żonę i dzieci.
Nie popieram natomiast tego,że w niektórych kościołach zwykli ludzie,którzy przejdą potrzebny kurs udzielają komunii w kościele.
Znam takich ludzi i wiem co nie co o ich życiu.
Dlatego nie mam ochoty ani potrzeby przyjąć komunni od kogoś kto ma kochankę i jest po próbach samobójczych.
To ja sama nie mam takich grzechów.
Ju25lka
@krasna1 a skąd wiesz, że ksiądz który Ci udziela komunii nie ma kochanki... na czole nie ma napisane.
Tesa
Kobieta księdzem? Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić
krasna1
Pewnie ma!
Ale ksiądz to jest jednak ksiądz!
milkasztan
krasna1 skoro ksiadz ma kobiete i facet zonaty ma kochanke to nie to samo? Dziwnie oceniasz ludzi
krasna1
Nie,nie to samo bo ksiądz aby nim zostać musiał najpierw się wykształcić i przyjąć śluby czystości.Pewnie tej czystości nie dochowuje ale nie obnosi się z tym.Zazwyczaj nikt o tym nie wie.
A zwykły facet,który zapragnął zostać nagle księdzem i poczuł powołanie nie powinien się obnosić z tym,że żona z dziećmi w domu a on sam z kochaneczką albo z kolegami uchlany w barze.
Takie jest moje zdanie.
Dlatego też napisałam,że jestem za małżeństwami wśród księży.
aneczka
dlaczego nie czyzbysmy byly inne jestesmy jak mezczyzni dziecmi boga.
bunia88
"Nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie" (Mt 22, 30)
W kwestii celibatu.
krasna1
I jak to się ma do realiów???
ojciec
bunia obawiam się, że ten cytat z biblii jest wyrwany z kontekstu i nie dotyczy celibatu... który moim zdaniem jest tylko i wyłącznie wymysłem kościoła w pewnym określonym celu...
ojciec
AgnieszkaJ - proszę bez osobistych wycieczek... nikt póki co nikogo nie obrażał więc po co ten ten agresywny ton..?
ojciec
MAiRa2006 - bo na tym polega uniwersalność tej księgi... od nas i naszego rozumu tylko zależy jak będziemy ją interpretować..
kasia13_archiwum
"Biskup więc powinien być nienaganny,mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? KATOLICKA Biblia Tysiąclecia 1 List Tymoteusza 3:1
milkasztan
O tak to prawda bo kiedy kompletowano Biblie byly inne czasy. Wtedy kosciol ukladal tak jak mu bylo wygodnie zeby miec wplywy. A co do Krasnej nie bede sie z Toba sprzeczac ale jezeli ksiadz nie obnosi majac gosposie do swojej dyspozycji bo wlasnie czesto tak trwaja kochanki ksiezy to faktycznie skromny jest. A co jezeli przykladowo osoba do udzielania komunii chce byc katecheta osoba tez studiujaca bilbie ale nie wybrala zycia w celibacie to tez jest cos w tym zlego? Nie powinno sie odrazu wszyskich osob chetnych do udzielenia komunii przekreslac tylko dokladnie dobierac, bo niekiedy zwykly czlowiek ma wiecej pokory niz nie jeden ksiadz
krasna1
no nie wiem czy chciałabyś przyjąć komunię zaznaczam wiedząc,że człowiek,który Ci ją daje spędził noc u kochanki a kilka dni wcześniej próbował kolejny raz ze sobą skończyć.
Na pewno czułabyś niesmak.
Ja omijam tych ludzi i przyjmuję komunię od księży,którzy powinni być czyści.
Ja wiem,że księża mają gosposie ale nie każdy z nimi sypia bo te kobiety także mają rodziny.
A na sam koniec napiszę,że są ludzie i ludziska.To samo tyczy księży.
milkasztan
Wiec ja Ci nie kaze dokladnie przyjmowac od takiej osoby komunii. Mowie ze powinna byc mozliwosc zeby ludzie godni tego mogli to czynic. A zrazila mnie Twoja wypowiedz ze majac do wyboru czloweka posiadajacego kochanke a ksiedza tez z kochanka wolisz ksiedza bo ksiadz to jednak ksiadz. A faktem jest ze ksieza powinni miec rodziny i lepiej to bylo niz ich ukrywanie. A kobiety mysle ze nie zdalo by to egzaminu w Polsce bo nasz narod jest uprzedzony. Jak slysze ze wyborem prezydenta w USA kieruja sie kolorem skory ludzie tak samo mysle ze bylo by to samo w stosunku do kobiet pelniacych funkcje kaplanskie.
krasna1
Ja na samym początku napisałam,że jestem za tym aby księża mieli żony i żeby kobiety miały wybór bycia kapłankami czy jak to tam zwał.
Napisałam też,że ja sama wybieram do kogo idę po komunię-nikt mi niczego nie nakazuje.
Wyraziłam tu swój pogląd i nie będę nikogo do niego przekonywać bo nie o to mi chodzi.
I pewnie nie jesteś pierwszą osobą,która zraziła się do mnie.
milkasztan
nie powiedzia powiedzialam ze do Ciebie tylko do Twojej wypowiedzi bo zadanie mam podobne tylko jedno mnie ukulo ze ludzi z tymi samymi przewinieniami potraktowalas inaczej. Bo teoretycznie zakladajac ze obaj nie dotrzymuja przysiegi Ty wybiersz ksiedza jako ze uczynil mniejsze zlo bo to ksiadz. Tylko to jest dla mnie dziwne. Do Ciebie nic nie mam tylko zastanow sie jak oceniasz ludzi albo moze ja zle zrozumialam Twoja wypowiedz.
babooshka
nie uważam by powinna i pewne przekazy też temu przeczą, z resztą dlaczego Chrystus powołał na apostołów tylko meżczyzn?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.