Menu

kobieta w ciąży za kierownicą

Ostatnio słyszałam, ze za prowadzenie samochodu w widocznej ciązy można dostać mandat. Myślicie, że to prawda?? ja mimo, że niedługo rodzę jak musze to jadę samochodem, bo niby jak mam się dostać do pewnych miejsc?? Wolę to niż zatłoczone autobusy i niemiłych pasażerów, poza tym autem kiedy chcesz to sobie wsiadasz i nie musisz na nic nigdzie czekac. A jak jest z wami? jezdzilyscie samochem w zaawansowanej ciazy?

monka21m
 1360  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie samochod ciaza

Odpowiedzi

Milki
kobiety w ciązy zdaja prawo jazdy i jakoś wolno im jeździć. dla mnie to totalna głupota. gdzie ty o tym usłyszałaś, bo jakaś nie doinformowana jestem.
andziabuziak
wcale nie prawda! i nawet nie masz obowiazku zapinac pasa! jako pasażer jeśli masz przy sobie karte ciąży!
rozowa82
gó...o prawda! skąd to wytrzasnełas? chyba ktos fajne plotki rozsiewa..... to ciekawa jestem po co sa specjalne pasy dla kobiet w ciązy....
karolincia
powinnaś zapinać ale nie masz sankcji za niezapiecie pasów
Edytka85
Jeździłam w zaawansowanej ciąży i nawet kontrolę miałam i nikt się nie czepił.
Marlena
Kobiety w ciąży mogą śmiało jeździć samochodem, to co słyszałaś to plotka. Z dwojga złego wolałabym zapiąć jednak pasy niż jeździć bez!
Zana
ja zdawałam prawko w 8-mym miesiącu ciąży i z brzuchem na kierownicy (grins)(grins)(grins)
Aneta50209
Bzdury jakieś...ja jeździłam do dnia porodu oczywiście zawsze z zapiętymi pasami, tą dolną część pasa spychałam zawsze jak najniżej pod brzuch a górną obok tak że pasów na brzuchu nie miałam. Policja tez mnie zatrzymala i nic na ten temat nie mowili(kwiatek)
KlaudynaK
Ja prowadziłam w zaawansowanej ciąży. Ze Stasiem do 6 miesiąca bo nerwowo nie wytrzymywałam napięcia, a z Janeczką do 8 miesiąca - tu odpuściłam jak mi w drodze do lekarza popuchły palce i kiedy wracałam byłam już tak opuchnięta, że ciężko było mi zmieniać biegi. W takim tempie wróciłam do domu na dwóch kluczowych biegach - 2 i 3, że oddałam od razu mężowi kluczyki... Stwierdziłam, że sama stwarzam zagrożenie na drodze bo nawet na czerwonym śmignęłam - to nie była przyjemna jazda.
Ale kobiety ciężarne mają prawo prowadzić - jak tylko mają prawko. Są specjalne pasy dla kobiet ciężarnych - które brzucha nie uciskają - nawet chyba chicco...
mala21
jezdziłam praktycznie przez całą ciążę, raz chyba tydzien przed porodem
Kordelia
Pierwsze słyszę (krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
Ja jeździłam samochodem do końca ciąży i to nawet sporo (grins)
JustiSam
To by byla ciezka dyskryminacja zeby ciezarnym zabronic jezdzic! Owszem jezeli sama nie czujesz sie na silach to nie jedz. Ja mam czasami obnizona koncentracje, ale wtedy poprostu jade wolniej.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.