Menu

Kocham Cię

Czy przywiązujecie wagę do tych słów? Czy często mówicie swoim bliskim, że ich kochacie? Czy często to słyszycie? Nie uważacie, że nadużywanie tego słowa może osłabić jego znaczenie? Czy jako dzieci często słyszałyście te słowa od rodziców i jak to na was wpłynęło? Czy częste słyszenie słów „Kocham Cię” w dzieciństwie powoduje waszym zdaniem większą swobodę w okazywaniu uczuć w życiu dorosłym, czy jest to wg was bez znaczenia?

Ania
 2347  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

miłość uczucie okazywanie uczuć

Odpowiedzi

moput
Przywiązuję wagę do słów: "Kocham Cię" i zdecydowanie za rzadko ich używam :( Zwalam to na brak słyszenia tych słów w dzieciństwie, więc staram się moim maluchom mówić tak często jak mi mój pokrzywiony charakter pozwala :)
mycha2706
Codziennie po milion razy mówię moim dzieciakom,że Ich kocham.Przytulam na każdym kroku. Od Igorka muszę wyciągać "czy kocha mamusie",bo rzadko mu się zdarza tak samemu od siebie,Ala to przytulija i wyznaje mi miłość codziennie.No i R. też często mi mówi,że mnie kocha...Od mojej mamy nigdy nie słyszałam,że mnie kocha,ale to taka mało emocjonalna osoba.Tato był takim ciepłym człowiekiem,ale też chyba nigdy nie powiedział kocham,raczej okazywał czułość.
Musiałam się uczyć takich zachowań i o ile w stosunku do dzieci przychodzi mi to z łatwością to w stosunku do mężczyzn baaaaardzo ciężko.
Panterka
Ja słyszałam rzadko... Co nie znaczy, że rodzice mnie nie kochają, po prostu u nas raczej się nie mówiło o uczuciach.. Ja na początku też rzadko mówiłam Kocham... A teraz powtarzam to tak często jak się da.. I słyszę też bardzo często.. Najwspanialsza chwila to taka, gdy Julka przychodzi, przytula się i mówi "Kocham Cię mamusiu"..
Kubusiowa
synkowi non stop to powtarzam, chłopakowi tak samo, często tez to od niego słyszę -w sumie zawsze jak rozmawiamy... i tyle u mnie w domu nie było zwyczaju okazywania sobie uczuć i takich wyznań, długo nie umiałam okazać uczuć i przełamać się żeby coś takiego powiedzieć, moi rodzice chyba nigdy nie słyszeli czegoś takiego ode mnie -może jak byłam dzieckiem...
Renatka2019
Bardzo często używam słowa "Kocham Cię", ale tylko w stosunku do synka i męża, i tylko od nich takie słowa słyszę. Nie pamiętam czy kiedykolwiek słyszałam od rodziców takie słowa. Moja mama wychodzi z założenia, że dzieciom nie można okazywać za dużo miłości bo będą rozpieszczone. Ja mam całkowicie inne zdanie na ten temat.
darzenka
moja córka 4 latka dziennie mówi mi to moze z 10 razy i ja jej odwzajemniam to :) a od męża tez słyszę ale mniej :P
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.