Menu

Kolczyk w języku

Moja córka skończyła 18 lat i postanowiła sobie zafundować kolczyk w języku. Mnie sama myśl przeraża. Nie za bardzo mam co protestować bo jest pełnoletnia i nie wymaga mojej zgody - natomiast chciałam się was zapytać czy to bezpieczne, czy nie roi się w ustach od zarazków, czy są jakieś niebezpieczeństwa podczas przekłuwania? Słyszałam coś o jakiś paraliżach języka. Ja się tego bardziej boje niż ona.

unhappymamcia
 1477  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Zdrowie pircing kolczyk kolczyk w języku

Odpowiedzi

Elektra1
Ohyda - już to widzę - te resztki jedzenia między tym. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Ponadto podobno metal w ustach strasznie niszczy szkliwo i zęby z czasem ciemnieją. Nie wiem - ale powinnaś próbowac to córce wyperswadować.
paula80
Też sobie jakoś nie wyobrażam żeby mieć coś takiego. Co to tego paraliżu to słyszałam, że można uszkodzić jakieś nerwy ale ile w tym prawdy to n ie wiem. Natomiast jak się robi w gabinecie który się w tym specjalizuje to chyba ryzyka nie ma. Z takich niesprawdzonych informacji o przebijaniu języka to słyszałam, że można również uszkodzić kubki smakowe.
Marlena
Podoba mi się jak ktos nosi. Córka sąsiadki ma i wyjątkowo jej to pasuje. Jednak jeżeli chodziło by o moje dziecko to chyba miałabym obawy. To podobno strasznie boli jak się goi. Język puchnie, nie można nic jeść kilka dni tylko jogurty, płukanie dentoseptem. Jak ktoś dba o higienę jamy ustnej to w okolicach kolczyka na pewno nie będzie więcej zarazków niż na zębach!
madusia
ja sama miałam do nie dawna kolczyk w języku,ale wyciągnęłam-obiecałam,że po ślubie to zrobię,ale chyba nawet bez tego bym to zrobiła.
Przy przebiciu mnie najbardziej bolało to jak kosmetyczka trzymała mi język szczypcami-samo przebicie nie bolało tylko później cierpiałam,bo przez tydzień(około)nie umiałam jeść tylko papki.Co do późniejszego noszenia to fajna jest tylko zabawa tym kolczykiem i wygląd-trzeba bardzo o kolczyk i"dziurkę"dbać-kolczyk obrasta czasem nalotem co przyciąga jeszcze bardziej bakterie.-i nic nie da higiena trzeba często zmieniać kolczyk itp
co do przebicia kubków smakowych itp. to jest to możliwe jeśli ktoś przebija język,a nie ma doświadczenia w tym-np. koleżanka koleżance robi,bo szkoda im dać 100zł w salonie kosmetycznym-głupota totalna.
pozdrawiam
miskaaaa
Ja mam 15 lat i 4 dni temu zrobilam sobie kolczyka w jezyku. Gdy pytalam znajomych czy boli, odpowiadale ze nie, tylko pozniej sie cierpi. Wiec poszlam twarda, a jednak bolalo... Najgorszy jest bol odrazu po wstaniu. Ja biore tabletki przeciwbolowe, bo juz nie mozna wytrzymac. Jesc, jem juz wszystko. Tylko ostroznie i powoli zeby nie ugryzc kolczyka. Hmm komu to sie podoba to sie podoba, o gustach sie nie dyskutuje !!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.