Menu

kolczyki

czy moge zrobić córci kolczyki na lato bedzie miała wtedy 8-9miesięcy,czy to za wcześnie?

mamusia251188
 981  30

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem dziewczynka

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
(spi)
mamusia251188
jaka ikonka?
kasia13_archiwum
No... emotikonki sa swietne... (klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
artanis
możesz, tylko po co?:)
kasia13_archiwum
A tak powaznie to podpinam sie pod wypowiedz @MAiRa2006...

Sama zastanow sie i podejmij decyzje. To zbyt powazna sprawa, aby nas tu pytac o zdanie.

Oczywiscie, ze sa osoby i ZA i PRZECIW... Ale to chodzi o TWOJE dziecko, ktorego TY jestes matka... (kciuki)(kciuki)(kciuki)
kasia13_archiwum
(kciuki)(kciuki)(kciuki)... (spi)
mamusia251188
wiem ze to moja decyzja!!!ale czy dzieci mogąmiec kolczyki w takim wieku o to mi chodzi??!!!
kasia13_archiwum
Moc moga...
kasia13_archiwum
... skoro sa kraje, gdzie sie przebija uszy zaraz po urodzeniu... (nie wnikajmy tu juz w kwestie etyczne, bo pytajacej chyba nie o nie chodzi...)


Moja mlodsza dostala kolczyki w wieku 10 m-cy.
mamusia251188
i dziękuje bardzo kasia13:)o takie coś mi chodziło
kasia13_archiwum
Prosze bardzo... (awve)
kasia13_archiwum
Ten emotikonek jest genialny... (zlosc)
flame123
mi się podobaja i widywałam już półroczne dziewczynki z przekłutymi uszkami, ale mojej starszej Zosi żadna kosmetyczka nie chciała przekłuć, a z młodszą nawet nie obiłam podejścia bo to mała dzikuska kochana i pewnie od razu by wyjęła (awve)
flame123
teraz mi się przypomniało, że niektórzy nie zalecają latem robić dziurek ze wzgledu na to, że jest cieplej i dziecko więcej się poci i w związku z tym dłużej goją się uszka. Z drugiej strony jak jest chłodno to dzieci noszą czapki i to też przecież może przeszkadzać.
kasiunia1
a moja córa ma kolczyki odkąd skończyła 6 mies.i nie załuje ma teraz 13 mies i nie ciągła za nie nie ropiało apsolutnie nic...ale decyzje takie sa indywidualne sama zdecyduj(pokoj)(aniol)
kasia13_archiwum
Przebijalam na przelomie stycznia i lutego... Takze tu, gdzie mieszkam pogoda jest raczej lagodna... Wiosna moim zdaniem jest lepszym momentem niz upalne lato.
olita7
bez urazy ale dla mnie to głupota. Tak małe dziecko moze sobie zrobić krzywde nie daj boze zawadzi o coś i przerwie sobie ucho i tragedia gotowa. A poza tym nie wiem czy bedzie jej sie wygodnie spało z czymś w uchu no i ból przy przekłuwaniu uszu... Nie mozesz poczekac z tym jak córcia bedzie wieksza i jak narazie oszczędzić jej stresu. Moim zdaniem to zbędne i bez sensu.
kasiunia1
moja miała przebite na pól roku a to dokładnie było w sierpniu i nic się nie działo negatywnego nawet nie wiedziałam że lepiej nie robic tego w lecie(barf)(barf)
betty
ja przebiłam swojej jak miała 8 mcy i była to przemyślana i mądra decyzja!
olita7
Bez urazy ale dla mnie to straszna głupota... przecież tak malutkie dziecko moze sobie zrobić krzywde np. zaczepiś kolczykiem o coś i przerwać ucho i tragedia gotowa. A poza tym ból przy przekłuwaniu i stres dziecka... mozna mu tego oszczędzić. Jak dla mnie to bez sensu. A poza tym nie wiadomo czy bedzie mu wygodnie spać z kolczykami bo zawsze troche to przeszkadza. Uważam ze takie dziecko jest za małe na takie rzeczy. Ja osobiście poczekałabym jak córcia będzie starsza.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.