Menu

Kolejna ciąża po cesarskim cięciu

Kochane netmamy jak poradziłyście sobie z blizną po cc? Jak wyglądały Wasze pierwsze dni po cc? Czy po cesarskim cięciu podczas kolejnej ciąży są inne odczucia niż po ciąży zakończonej porodem fizjologicznym tzn. czy są jakieś odczucia bólowe itp. Poza tym cięcie cesarskie powoduje większe prawdopodobieństwo przodująccego łożyska czy wewnątrzmacicznej zamartwicy płodu, czy którejś z Was się to przytrafiło?? Jak radziłyście sobie w kolejnej ciąży po cc psychicznie tzn z obawami czy macica wytrzyma itp.?? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :):)

Mandarinios
 2761  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie cięcie cesarskie

Odpowiedzi

julinek
ja jak urodziłam moją córę i zapytałam później o kolejną lekarz powiedział, ze też bedę miała cięcie.a czy jest tak jak piszesz- nie znam takiego przypadku.ale będę śledzić komentarze do pytanie bo też mnie to interesuje-nie wiedziałam
Mandarinios
No to czekamy razem :)
Mandarinios
Ja strasznie cierpiałam przez pierwsze dni :/ miałam strasznie obolały pęcherz, nie mogłam się normalnie wysikać a czesem tak mnie rana bolała ( ta w brzuchu szczególnie), że nie mogłam chodzić wyprostowana... No ale cóż gdyby nie cesarka mojego maluszka by nie było dlatego przeszłabym to jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz i tyle razy ile by potrzeba gdyby się sytuacja powtórzyła.
irekzboralski
sama chętnie się czegoś dowiem bo też jestem po cc i planujemy drugie dziecko...choć mi rana bardzo szybko się zagoiła i wogóle szybko doszłam "do siebie"
Mandarinios
Piszcie mamunie piszcie :) Czekamy na porady i opinie :)
mongro10
Ja jestem po dwóch cesarskich cięciach.Ból ten sam,ale przy drugim cc wiadomo co i jak.Najgorzej wspominam pierwsze podniesienie się z łóżka po cc,później już było tylko lepiej.W czwartej dobie wychodziłam do domu i tam szalałam w żółwim tempie ;)
halinap
Ja też jestem po cc,wprawdzie było to prawie 7 lat temu ale obawiam się jakby to było znowu przy kolejnej ciąży i powiem szczerze chyba ze wzglądu na poród jeszcze do tej pory nie zdecydowałam się na 2 ciążę
Mandarinios
mongro10 a jak czułaś się w drugiej ciąży? nie bałaś się, że coś się może wydarzyć np. że macica nie wytrzyma?? Miałaś przodujące łożysko w tej drugiej ciąży? Czy miałaś jakieś zalecenia lekarskie dotyczące drugiej ciąży (przez wzgląd na wcześniejsze cecarskie cięcie)?
duszyczka
Ja jestem po jednym cc i po porodzie naturalnym. Po cc było mi ciężko wstać z łóżka no i bardziej bolała mnie rana w środku niż na zewnątrz, po ok. 6 miesiącach czułam się wyśmienicie. Druga ciąża była po 2,5 roku siłami natury co było dla mnie szokiem, bo byłam wyznaczona do cc. Podczas ciąży nie bałam się żadnych powikłań czułam się dobrze, pozdrawiam :)
agniecha
http://www.netmama.pl/grupy/szczegol/CESARSKIE_CIECIE_czyli_wszystko_co_nas_boli/g410
mongro10
Mandarinios w drugiej ciąży czułam się tak samo jak w pierwszej tzn dobrze a może nawet lepiej bo tyle nie przytyłam.Miałam zapewniony ciągły ruch,bo Kubuś miła 1,5 roku jak zaszłam w ciąże.Pewnie że się bałam,ale byłam pod stałą kontrolą lekarza i zapewniał mnie że wszystko jest ok.Nie miałam przodującego łożyska.Ostatni miesiąc przed terminem porodu musiałam 2 razy w tygodniu przyjeżdzać na KTG,ale to dlatego że przy pierwszej ciąży (8 dni po terminie)zanikało tętno dziecka (wody zielone) i dlatego było cc.A przy drugiej 10 dni po terminie pan doktor stwierdził że dziecko jest duże, tyle dni po terminie,wszystko wysoko,żadnych skurczów -TNIEMY-słowa położnej do dziś mi dzwonią w uszach.
zuza25
?Jestem po 2 cc. W drugą ciąże zaszłam po 10 miesiącach od porodu. Bałam sie tego wszystkiego co i Wy ale wszystko było ok, nic mi esie nie rozeszło :), nic nie bolało, ciąża taka sama jak pierwsza. Niestety lekarz całą ciąże zapewniał mnie że bede rodzic normalnie jednak przed samym porodem ( dzień przed) lekarz zadecydował że zrobi cc bo jego zdaniem jest za wcześnie od pierwszego (19 m-cy). W trakcie okazało sier że blizny były juz dość cienkie a dziecko duże (3680kg) wiec lekarz powiedział że bardzo dobrze że tak zadecydowali, żałuje że nie miałam szansy urodzić siłami natury ale cóż... mam cudowne dzieci.
Ja mam tez do Was pytanie o antykoncepcje, karmię piersią, dziecko ma juz 5 m-cy i ciągle nie zdecydowałam sie na Cerazette bo jakoś sie boję, jakią antykoncepje stosujecie?
Marlena36
ja tez jestem po 2 cc
drugie urodzilam tak na wlasna prosbe bo wole miec zdrowe dzieci
1 to 4,100
2 prawie 4kg

boli ale jestem za takimi porodami
monikaa84
Ja też miałam dwie cc, jak byłam drugi raz w ciąży to nie dopuszczałam myśli że coś może być nie tak.
W ogóle za drugim razem miałam rodzić naturalnie ale w czasie porodu zapadła decyzja o cc. Jeśli chodzi o samopoczucie po porodzie to osobiście czułam się gorzej po drugim ponieważ przez tydzień miałam silne bóle głowy ale rana za to bardzo szybko się zagoiła
pozdrawiam wszystkie netmamy
MamaOleczka
ja miałam jedna cesarkę i przy nastepnym porodzie życzyłabym sobie jej od razu! blizna malutka, nic mnie nie bolałao już po kilku dniach, oczywiście wstać z łóżka było najgorzej, ale chodziłam juz po 11 godzinach od cięcia!Czułam się super!
agnbar
Pierwszą córkę urodziłam cesarką. Poród rozpoczął się naturalnie ale w ostatniej fazie Mała wyprostowała głowę. Byłam wdzięczna za cc bo słyszałam że często w takich sytuacjach wypycha się dziecko na siłę. Czułam się super. Jako jedyna na sali byłam na tzw. chodzie. Reszta mam po porodach naturalnych bardzo cierpiała.
Po 10 latach zdecydowaliśmy się na drugie dziecko. Byłam przekonana że będzie cesarka ale mój cudowny doktor namówił mnie na naturalny obiecując przy tym że gdyby coś się źle działo od razu bedzie cesarka. Sam poród był błyskawiczny-1,5 godziny. Ale potem czułam się fatalnie. Nie było porównania z tym jak czułam się po cc. Myślę że to bardzo indywidualna sprawa. Pozdrawiam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.