Menu

Kolejna ciąża po poronieniu

Witam.Mam 36 lata.5.11.2013 poroniłam samoistnie,miałam zabieg w szpitalu.Pytałam lekarzy w szpitalu,kiedy znów możemy się starać o dziecko,to różnie odpowiadali.Jedni,że zaraz jak tylko krwawienie ustąpi,inni,ze dopiero po 3 mc.Krwawienie juz ustapiło parę dni temu,ale zastanawiam się ,czy to nie za wcześnie.Z racji mojego wieku nie będziemy długo czekać. Może któraś z Was orientuje się ile trzeba odczekać,żeby znów postarać się o dziecko?

symbianka
 425  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Partnerstwo i Rodzina ciąża kolejna poronienie

Odpowiedzi

agaroki
mi lekarz radził odczekać 6 miesięcy , by znowu nie doszło do poronienia
MamaMateuszka
Moja przyjaciółka postarała się o dziecko zaraz po poronieniu i niestety synek urodził się z zespołem downa. Dziś ma już 13lat więc było to trochę temu ale lekarz jej powiedział, że prawdopodobną przyczyną choroby był pośpiech i że powinni poczekać przynajmniej pół roku. Bardzo Ci współczuję straty dziecka ale może lepiej się nie spieszyć??
lola86
Po pierwszy 3 miesiące ale zaszłam dopiero po 2 latach i znów poroniłam . Znów czekałam 3 miesiące zaszłam po roku urodziłam ale tylko jedno , bo bliźniak zmarł w ok 4 miesiącu . W kwietniu 2012 znów poroniłam i czekam na następną ciążę .
JUSTYNA300511
Moja 40 letnia sąsiadka pod koniec zeszłego roku poroniła po 2 miesiącach znów zaszła w ciążę i kilka dni temu urodziła zdrowego chłopca ,myślę ze 3 miesiące to czas który powinno się odczekać nie dłużej.
jagoda30
MOja koleżanka poroniła w trzecim miesiącu i lekarz kazał poczekać trzy miesiące.To chyba zależy od pacjentki.
symbianka
Poroniłam sama zaczęłam w domu,a skończyłam w szpitalu podczas badania:((,a zabieg miałam żeby jakieś pozostałości usunąć.22.11 mam zgłosić sie po wynik badania histopatologicznego do szpitala i jak zacznie mi się miesiączka to mam się zarejestrować do ginekolog na badanie kontrolne po zabiegu.Zmieniłam ginekologa niedawno,bo ten co prowadził moją ostatnią ciążę to w moich i męża oczach nie istnieje.Chodziłam do niego ostatnio prywatnie,a wcześniej dodam,że od prawie 10 lat do niego chodziłam i to na NFZ,ale od jakiegoś czasu przyjmuje tylko prywatnie .I co w szpitalu zero zainteresowania,a zabieg zrobił,bo zrobił..Teraz zapisałam się do ginekolog kobiety i mam nadzieję,że będzie w porządku.To wiem,że trzeba poinformować zresztą pyta się lekarz na wizycie sam..
Gsiaczek
Ja poroniłam w marcu tego roku, w następną ciąże zaszłam w maju dwa miesiące po poronieniu, teraz jestem w 27 tygodniu ciąży. Wszystko jest w porządku i czuje się świetnie :) Zależy to pewnie od pacjentki i lekarza prowadzącego, mi kazał odczekać dwa miesiące :)
Życzę powodzenia :)
mloda22
Małam taka, samą sytuacje... tyle ,ze miałam ciąże obumarła ( 3/4 miesiąc) zaszłam w ciąze 1,5 miesiąca później i mam zdrowego synka
clyde22
Nam lekarz kazał czekać 3 miesiące... Czekaliśmy 6 i jakoś się udało. Mamy termin na marzec przyszłego roku...
Powodzonka Wam. (kciuki)(kwiatek)
kama86
Na twoim miejscy poczekalabym 6 miesiacy aby organizm sie wzmocnil ,wykonalabym badania..I wtedy zaczelabym sie starac
olenka78
Ja mialam poronienie zatrzymane,zabieg i zalecenie lekarza,by odczekac co najmniej pol roku z nastepna ciaza...
symbianka
ją też miałam poronienie całkowite.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.