Menu

Kolejna córeczka? - co sądzisz o dietach wpływających na płeć dziecka?

Mówi się, że do trzech razy sztuka, ale co zrobić, jeśli Twój mąż marzy o synku, a Wam rodzi się trzecia córeczka? Współczesna medycyna daje nam dużo możliwości. Na razie jednak nie możemy bezpośrednio decydować o płci dziecka, jednak coraz częściej mówi się, że możemy mieć na nią wpływ poprzez odpowiednią dietę. Co o tym sądzicie? Przeszłybyście na specjalną dietę, aby wpłynąć na płeć dziecka, czy raczej pozostawiłybyście tę decyzję losowi? Czekam na odpowiedzi!

Ania
 1046  6

Odpowiedzi

ada410
Ja twardo stąpam po ziemi, ale i znam z doświadczenia moich bliskich że dieta nie ma większego wpływu na płeć dziecka. Osobiście pozostawiłabym decyzję własnemu losowi. To nie jest zakup nowej pralki czy samochodu, a jak się pragnie dziecka, to się kocha i miłuje swoją pociechę bez względu na płeć...
piasekpustyni
No właśnie... XXI wiek a ludzie wierzą w bajki o dietach!!! W sekundzie zapłodnienia już jest określona płeć - chłopiec lub dziewczynka. Nie wiem skąd koleżanka @Eudaimonia znalazła informacje na temat momentu poczęcia bo jest troszkę inaczej niż myśli... Jest tak, że przed owulacją u kobiety pojawia się śluz - najpierw mniej płodny, później bardziej płodny (rozciągliwy, uczucie śliskości, podobny do białka jaja kurzego). Do owulacji jest wtedy jeszcze kilka dni - jeśli wtedy współżyjemy jest duże prawdopodobieństwo że pocznie się dziewczynka ponieważ plemniki żeńskie są bardziej żywotne niż męskie i doczekają aż jajeczko zostanie uwolnione, zaś męskie nie przetrwają. Jeśli natomiast współżyjemy w dniu kiedy nastąpiła owulacja - wówczas większe prawdopodobieństwo że urodzi się chłopiec, ponieważ plemniki męskie są szybsze od żeńskich. My planowaliśmy chłopca i jest Boguś! Możliwość zaplanowania płci sprawdza się w 70%.
piasekpustyni
Nie nazywam nikogo imbecylami, tyle że mam "jakieś" pojęcie o fizjologii człowieka bo studiowałam w tym kierunku i mam kurs nauczyciela NPR.
emiliab
Nie wierzę w to, że dieta, ćwiczenia i wpływy gwiazd mogą wpłynąć na płeć dziecka. W rodzinie mojego męża jest jedna jeszcze nie podważona zasada. Pierwszy rodzi się chłopiec, druga dziewczynka, a potem znowu chłopiec. Czwartego dziecka jeszcze nikt nie ma więc nie wiadomo kto następny. Nie mam pojęcia dlaczego tak właśnie się dzieje w jego rodzinie, ale tak jest.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.