Menu

kolejne pytanie tym razem o to znieczulenie ZZO ..

już wiem,że ZZO jest to znieczulenie zewnątrzoponowe i ogólnie po przeczytaniu wynaleznionych artukułów na goglach wiem mniej o co w nim chodzi ale pytania do was..
które z was je miało i czy ogólnie byłyście zadowolone z tego,że zostało wam podane ?
(nie wnikając już w szczegóły czy dostałyście je "za darmo" czy za "opłatą)
chodzi mi o to czy naprawdę po nim ból w miarę został zniwelowany i czy miałyście może jakieś skutki uboczne po jego "otrzymaniu" ??

Nicoletta
 1093  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród znieczulenie zewnątrzoponowe zzo

Odpowiedzi

JUSTYLKA
ja chciałam ale anestezjolog nie zdążył przyjśc i mały szybko sam się urodził bez wielkich bóli-u nas to bezpłatne ,koniecznie trzeba mieć oryginał wyników badania krwi na grupę!!!
Magdzik
Ja dostałam ZZO do cc, ale za wolno działało i mnie uśpili, bo nie można było czekać długo - miałam zatrucie ciążowe. I ogólnie jestem zadowolona z tego, bo pamiętam moment cięcia w chwili, kiedy ZZO jeszcze nie zadziałało... koszmar(placze) A potem najpiękniejsza była chwila, kiedy mnie wybudzono i przyniesiono malutką(cukierek)(cukierek)(cukierek)
elizka
ja miałam podane do CC bezpłatnie - od pasa w dół nie miałam żadnych skutków ubocznych , tylko ciężko było wstać na nogi ja miałam cc o 10.10 a o 7 rano musiałam wstać i się umyć - koszmar pierwszy krok a potem samo się rozchodziło - jestem po porodzie miesiąc czasu jak na razie jest wszystko ok.
Martuska
ja też miałam podane ZZO do CC i nic za nie nie płaciłam, i to chyba lepiej niz znieczulenie ogólne, byłam cały czas przytomna i widziałam moją dzidzię jak wyjeli, nigdy tego nie zapomne, tylko najgorsze było to że jak dzidzia płakała to nie mogłam do niej wstać bo nie miałam czucia, bo od razzu była ze mną na sali po cc, musiałam czekać aż przyjdzie pielegniarka i mi ją poda, ale jestem zadowolona, żadnych skutków ubocznych nie miałam
Nicoletta
dzięki za odpowiedzi mamity (prezent)(prezent)(prezent)
Mandarinios
ja miałam do cc, nic nie bolało i znieczulona już byłam po 5 minutach... do cc jest bezpłatne i tak samo bezpłatne jest w porodzie fizjologicznym ALE tylko wtedy, kiedy zaleci je lekarz...
JUSTYLKA
w Bydgoszczy do naturalnego porodu jest również bezplatnie -tam gdzie rodzilam polożna pytała więc to pewna informacja(kwiatek)
Mandarinios
u nas w Gliwicach też do porodu naturalnego jest za darmo... ale tak jak napisałam wtedy,kiedy kobieta naprawdę cierpi no i jak jest rozwarcie (żeby nie spowolnić akcji porodowej)... co innego,kiedy przed porodem zakłada, że chce mieć znieczulenie. na życzenie (tego typu) się płaci....
Mandarinios
no niestety czasem wewnętrzne zarządzenia są beznadziejne.... zastanawiam się tylko jak bardzo nagina się prawo...ech (pout)
Emila2121
ja miałam do cc ...jestem pół roku po porodzie ale ból kręgosłupa niestety pozostał do tej pory...(pout)
monik1013
Za pierwszym razem bardzo mi zalezalo aby dostac do porodu ZZO...ale w moim przypadku to tylko przedluzylo mi poröd do 24 godzin. Nie umialam przec, takze wolno to wszystko szlo..poza tym goraczka, wymioty i po porodzie malo brakowalo abym miala transfuzje. Przy drugim powiedzialam ze nie chce nic dostawac..no i poröd tylko 8 godz bez zadnych problemöw.
33anna
Miałam do SN za darmo i naprawdę działaaaaaa. Ze znieczóleniem o niebo lepiej niż bez(grins) Polecam!
Nie miałam żadnych skutków ubocznych. (awve)
33anna
"znieczulenie" ale gafa(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)
megil
Miałam zzo do porodu siłami natury.Dawka leku o wiele mniejsza niż przy cc, więc cały czas miałam czucie w nogach . Poród lekki i wcale nie taki bolesny jak się spodziewałam, nie wiem, czy to zasługa zzo...bo to był mój 1szy poród. Z pewnością (przynajmniej u mnie) zzo przyspieszylo akcję porodową; w 10 min po podaniu zniczulenia rozwarcie z 4cm podskoczyło mi do 10;-)
Nie płaciłam za nie.
sheryl
Ja miałam zzo do porodu sn. Bardzo je sobie chwalę. Bólu nie czułam, czucie w nogach miałam, skurcze czułam (tyle, że delikatnie), urodziłam szybciutko. I żadnych skutków ubocznych u mnie nie było. Żadnego bólu kręgosłupa czy czegokolwiek innego po.
Nicoletta
też bym chciała .. :p
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.