Menu

kolki...

mam pytanie jak się objawiają kolki u niemowlaków?? i kiedy dziecko może dostac kolke i jak dlugo bedzie ona trwała?? oraz co moze spowodowac kolke??

Paulina1987
 2322  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem dziecko - jedzenie

Odpowiedzi

monique25
Atak kolki jelitowej u niemowląt zaczyna się bardzo gwałtownie. Dziecko nagle zaczyna płakać, pręży sie, kopie nóżkami, zaciska dłonie w piąstki, ma twardy brzuszek. Taki atak może trwać kilkanaście minut albo nawet kilka godzin. Przyczyny występowania kolki jelitowej u niemowląt do tej pory nie jest znane. Uważa się, że kolka jelitowa występuje częściej u niemowląt nadpobudliwych. Również ryzyko wystąpienia kolki zwiększa się, kiedy dziecko gwałtownie je i wraz z pokarmem połyka powietrze, którego po jedzeniu nie odbije.Mówi się również, że spowodowane to jest zbyt słabo jeszcze rozwiniętym unerwieniem przewodu pokarmowego. Pojawianiu się kolki u niemowląt może również sprzyjać:
stan emocjonalny matki (gniew, zmartwienia, nadmierne podniecenie)
zaburzenia motoryki jelit
niewłaściwy sposób karmienia
przekarmienie niemowlaka
zachwiania równowagi hormonalnej
niewłaściwa tolerancja laktozy (cukru zawartego w mleku kobiecym albo w mieszankach dla niemowląt
niedojrzałość układu nerwowego
Kolki u niemowląt zazwyczaj występują wieczorami i trwają do 3 miesiąca życia. Jeśli kolki objawiają się dużą częstotliwością albo dużym nasileniem należy skonsultować się z lekarzem.
gosiiiaczek
jeśli kobieta karmi piersią, to kolki często są z powodu złej diety mamy
mammma
podobno młodzi rodzice zbyt często przyczynę każdego płaczu niemowlaka składają na karb kolek. a dziecko często ich nie ma, za to ilość herbatki koperkowej, jaką jest pojone, za każdym razem kiedy zapłacze, może bardziej zaszkodzić niż pomóc. najpierw trzeba spróbować masować brzuszek i ogrzewać go. dopiero, kiedy nic nie pomaga, daje sie herbatkę. dzieci karmione naturalnie są niestety narażone częściej na koli (nieodpowiednia dieta matki). poza tym po ataku kolki dziecko zazwyczaj oddaje gazy. nałatwiej rozpoznać atak kolki po tym, że dziecko pręży się i napina całe ciałko. czasem przygięcie kolanek do tułowia także pomaga oddać gazy.
emiliab
Dziecko kolkę objawia najpierw strasznym płaczem i nie daje się uspokoić, napina całe ciało i zaciska piąstki aż robią się białe a brzuszek jest twardy jak kamień. Ja u mojego synka stosowałam prfilaktykę, zanim jeszcze pojawiała się kolka robiliśmy ćwiczenia: masowanie brzuszka, podciąganie kolan do klatki piersiowej. Najważniejsze jest aby każdym posiłku odbiło się. Kiedy jednak ta kolka nadchodziła pomagał mu INFAKOL, taka zawiesina kupowana w aptece, którą podaje się przed karmieniem. Kolki nie można pomylić ze zwykłym marudzeniem, wiesz mi ją zawsze rozpoznasz.
jola75
kolki pojawiaja sie przewaznie o tej samej porze.u mojego synka pojawily se jak skonczyl miesiac .przez 2 tyg zawsze po 20 zaczynal plakac czasem bez przerwy nawet ponad godzine.pomagalo ogrzewanie brzuszka cieplym kocykiem i noszenie brzuszkiem w dol.
jak skonczyl 3 miesiace znow sie pojawily przez kolejne juz nie pamietam dokladnie ,ale okolo 2 tygodne tez.i rzeczywiscie nie mozna pomylic tego z innym placzem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.